Hirving Lozano
Hirving Lozano PressFocus

Niespodzianka w Weronie! Koszmar Cagliari trwa

SSC Napoli nieoczekiwanie przegrało na wyjeździe z Hellas Werona 1:3 (1:1) w meczu 19. kolejki Serie A. Paweł Dawidowicz rozegrał całe spotkanie dla gospodarzy. Piotr Zieliński spędził zaś na placu gry 83 minuty. W innej potyczce Genoa CFC pokonała Cagliari Calcio 1:0 (1:0). Ekipa z Sardynii zanotowała szóstą ligową porażkę z kolei. Sebastian Walukiewicz przesiedział całe spotkanie na ławce rezerwowej gości.

Hellas Werona – SSC Napoli

Goście błyskawicznie objęli prowadzenie. Już w pierwszej minucie sytuacji sam na sam nie zmarnował bowiem Hirving Lozano. Gospodarze wyrównali jeszcze przed zmianą stron. Davide Faraoni miękko wrzucił piłkę w pole karne, a skutecznym wolejem popisał się Federico Dimarco.

W 62. minucie zapachniało niespodzianką. Mattia Zaccagni zagrał do Antonina Baraka, a ten bez zawahania uderzył na bramkę przyjezdnych. Piłka odbiła się jeszcze od słupka i trafiła do siatki. W 79. minucie zakotłowało się w polu karnym neapolitańczyków, Darko Lazović dostrzegł lepiej ustawionego kolegę, a Mattia Zaccagni zdobył bramkę na 3:1.

Genoa CFC – Cagliari Calcio

Na pierwszą (i jak się potem okazało jedyną) bramkę czekaliśmy do dziesiątej minuty. Wówczas Kevin Strootman szybko zagrał w polu karnym rywali na lewo, tam był Mattia Destro, który nie miał problemów z pokonaniem bramkarza ekipy z Sardynii.

Więcej goli już nie padło i Genoa CFC skromnie triumfowała 1:0. Obie ekipy walczą o utrzymanie, dlatego było to bardzo cenne zwycięstwo. W tym momencie gospodarze mają cztery punkty przewagi nad rywalami z Sardynii. Cagliari Calcio po tej porażce spadło do strefy spadkowej.