Niespodzianka w Rzymie, triumf Udinese!

Serie A
Serie A

Piłkarze Udinese pokonali na wyjeździe Romę 2:0. Dzięki temu zwycięstwu awansowali oni na 14. miejsce i mają 6 punktów przewagi nad strefą spadkową. W zespole gości od początku drugiej połowy grał Łukasz Teodorczyk.

Ostatni czwartkowy mecz Serie A na Stadio Olimpico zapowiadał się ciekawie. Rywalizująca o udział w europejskich pucharach Roma, podejmowała grające o utrzymanie Udinese. Obie drużyny potrzebowały punktów, ale tylko jedna mogła zdobyć komplet.

Pierwsza połowa meczu rozpoczęła się od zdecydowanych ataków Udinese, które chciało zaskoczyć rywala i szybko objąć prowadzenie. Udało im się to w 12. minucie, gdy dwójkową akcję przeprowadzili Lasagna i De Paul. Włoch dośrodkował na pole, po czym otrzymał podanie zwrotne i z bliskiej odległości skutecznie skierował piłkę w lewy dolny róg bramki.

Piłkarze Romy próbowali wyrównać, ale w decydujących momentach brakowało im precyzji w wykończeniu. Dodatkową trudnością z pewnością był fakt, że gospodarze od 30. Minuty grali w osłabieniu. Czerwoną kartkę za nadmierną ostrość otrzymał Perotti.

Druga połowa to większe posiadanie piłki przez Romę, która jednak nie potrafiła stworzyć poważnego zagrożenia w polu karnym rywali. W 78. minucie Udinese podwyższyło prowadzenie na 2:0. Piłkę przechwycił Fofana, który zagrał długie podanie na prawe skrzydło do De Paula. Argentyńczyk wyprzedził rywala i wycofał piłkę do tyłu, co wykorzystał Nestorovski. Napastnik gości przymierzył w lewy róg bramki i nie dał Mirante szans na obronę.

Następny mecz piłkarze z Rzymu rozegrają na wyjeździe z Napoli. Natomiast Udinese podejmie u siebie Genoę.