Niepokojące wieści w sprawie powrotu Pogby do zdrowia

Paul Pogba
Paul Pogba fot. PressFocus

Paul Pogba trzy miesiące po operacji kolana, wciąż nie jest blisko powrotu do gry. CalcioMercato.com przekazało nowe wieści na temat Francuza.

  • Juventus na początku drugiej części wciąż nie będzie mógł skorzystać z usług Paula Pogbę
  • CalcioMercato.com informuje, że Francuz w styczniu będzie nadal poza grą
  • 29-latek wrócił do Juve latem tego roku

Złe wieści dla kibiców Juve ws. Pogby

Paul Pogba latem tego roku trafił do Juventusu. Zawodnik do zespołu z Allianz Stadium trafił, mając wzmocnić środek pola. W klubie Turynu sądzono, że 29-latek będzie miał znaczący wpływ na poprawę gry Bianconerich. Niestety plany pokrzyżowała kontuzja zawodnika.

Pogba w trakcie okresu przygotowawczego do nowej kampanii doznał kontuzji. Początkowo zdecydował się na zapobiegawczy plan leczenia, nie chcąc ryzykować braku udziału w mistrzostwach świata z powodu operacji. Powolne postępy sprawiły jednak, że zawodnik przeszedł operację na początku września, co dało mu ośmiotygodniowy plan powrotu do zdrowia.

Niestety dla Pogby i Juventusu, jego powrót do zdrowia przebiega znacznie wolniej, niż oczekiwano, ujawnia CalcioMercatp.com. Francuski pomocnik jeszcze nie wrócił do treningów na boisku, kontynuując pracę na siłowni i basenie, a na pracę z piłką będzie musiał jeszcze trochę poczekać.

Oczekuje się, że Pogba będzie wykluczony z gry jeszcze przez co najmniej miesiąc, co oznacza, że ​​może przegapić sześć kolejnych meczów Starej Damy w styczniu, w tym trudne starcie z SSC Napoli. To bolesny cios dla mistrza świata z 2018 roku, który miał nadzieję, że ciężka praca nad rekonwalescencją pozwoli mu szybciej wyjść na boisko.

Sytuacja 29-latka ma również konsekwencje dla planów Juve na mercato. Massimiliano Allegri nie może pozwolić na odejście Adriena Rabiota w styczniu, nawet jeśli jego kontrakt powoli wygasa. Umowa piłkarza kończy się z końcem czerwca 2023 roku.

Czytaj więcej: Juventus szuka następcy Szczęsnego. Jest kandydat

Komentarze