Niepokój kibiców Milanu. Leao zszedł z urazem

Rafael Leao
Rafael Leao fot. PressFocus

Rafael Leao opuścił boisko już w 11. minucie spotkania z Lazio. Na pomeczowej konferencji Stefano Pioli uspokoił kibiców i zapewnił, że jego występ z Interem Mediolan nie jest zagrożony.

  • Rafael Leao został zmieniony już w 11. minucie meczu z Lazio
  • Stefano Pioli przyznał, że zejście z boiska Portugalczyka miało charakter zapobiegawczy
  • Jego występ z Interem Mediolan w Lidze Mistrzów nie powinien być zagrożony

Pioli uspokaja fanów Rossonerich

Milan ma przed sobą bardzo intensywny okres. Już za kilka dni dojdzie do pierwszej odsłony dwumeczu z Interem Mediolan w Lidze Mistrzów. W międzyczasie Rossonerich czeka walka o zajęcie miejsca w pierwszej czwórce Serie A. W sobotę zbliżyli się do tego celu, pokonując na San Siro Lazio 2-0.

Kibice przeżyli natomiast chwilę grozy, bowiem w jedenastej minucie boisko opuścił Rafael Leao, czyli największa gwiazda ofensywy i jej absolutny lider. Na pomeczowej konferencji Stefano Pioli zapewnił, że zmiana nie była podyktowana poważnym urazem, a miała wyłącznie charakter zapobiegawczy. Portugalczyk borykał się bowiem z przemęczeniem mięśniowym.

Sztab szkoleniowy zdjął 23-latka, aby nie doszło do realnej kontuzji. Ze słów szkoleniowca Milanu wynika więc, że występ Leao w Lidze Mistrzów nie jest zagrożony. Powinien być on zdolny do gry od pierwszych minut rywalizacji z Interem Mediolan.

Zobacz również: Inter przystępuje do działania i składa ofertę za pomocnika FC Barcelony

Komentarze