Niepewny los Conte w Interze? Marotta zabrał głos

Beppe Marotta
Beppe Marotta fot. PressFocus

Beppe Marotta ma nadzieję, że Antonio Conte zostanie w Interze Mediolan. Były selekcjoner reprezentacji Włoch ma umowę ważną tylko do końca czerwca 2022 roku. Przedstawiciel władz klubu z Serie A ostrzegł jednocześnie kluby, mając kłopoty finansowe.

Żadnych sztuczek, żadnych trików, a konkretny plan receptą na sukces

Inter Mediolan wywalczył w niedzielę pierwsze od 2011 roku mistrzostwo Serie A. Stało się tak, ponieważ Nerazzurri wygrali swój sobotni mecz ligowy. Tymczasem Atalanta straciła w niedzielę punkty z Sassuolo.

– Czujemy wszyscy niezwykłą satysfakcję – rzekł Marotta w rozmowie z Radiem Anch’io Sport.

– Cały czas się rozwijamy. Widać to po poprzedniej kampanii, gdy zakończyliśmy sezon, będąc tylko punkt za Juventusem i dotarliśmy do finału Ligi Europy – kontynuował Włoch.

– W tym sezonie Conte był w stanie zaszczepić w piłkarzy mentalność zwycięzców, które są podstawą do sukcesu – przekonywał Marotta.

– Możemy zakończyć sezon z dorobkiem 94 punktów i to byłby niesamowity wynik. Drużyna jest lustrzanym odbiciem trenera i nie mamy planu B – powiedział działacz Interu.

– Mamy plan A i jednocześnie mocno wierzymy w to, że Conte zostanie z nami, aby kontynuować ten cykl. Między nim, kibicami i władzami klubu panuje świetna więź – mówił Marotta.

Przedstawiciel Nerazzurrich odniósł się również do kłopotów finansowych, które dotykają kluby na całym świecie.

– Wiemy, że czeka nas trudny moment, mamy do czynienia ze spadkiem przychodów, co wpływa na duże kluby. Rozkład sił na rynku ulegnie zmianie. Z jednej strony ostateczny bilans dokonamy na koniec sezonu. Z drugiej strony musimy pomyśleć o pewnych kosztach i niepewnych przychodach – podsumował Marotta.

Inter Mediolan
Sampdoria
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 8. maja 2021 17:53.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze