Niepewna przyszłość Mertensa

Dries Mertens
Dries Mertens PressFocus

Tylko dwa dni dzielą Driesa Mertensa od zakończenia dziewięcioletniej przygody z Napoli. Kontrakt zawodnika wygasa wraz z końcem czerwca tego roku, a jego przyszłość nadal pozostaje niepewna.

  • Mertens za dwa dni zostanie wolnym zawodnikiem
  • Belg ma propozycję przedłużenia kontraktu z Napoli, jednak oferta Azzurrich nie zadowala zawodnika
  • Piłkarzem interesuje się Lazio Rzym oraz Royal Antwerp

Mertens musi zdecydować o swojej przyszłości

35-letni belgijski napastnik dołączył do Napoli latem 2013 roku z PSV Eindhoven za kwotę około 9,5 mln euro. Został najlepszym strzelcem wszechczasów klubu, wyprzedzając takie legendy jak Diego Maradona i Marek Hamsik, zdobywając 148 goli. Pomimo chęci pozostania w klubie, jest jednak bliski odejścia z klubu.

Jak podkreśla Corriere dello Sport, umowa Mertensa z Napoli wygaśnie 30 czerwca, ale nie jest jeszcze jasne, jak potoczą się dalsze losy Belga.

Kością niezgody, jak to często bywa, są pieniądze. Azzurri są w stanie zaoferować roczny kontrakt w wysokości 2,5 miliona euro. O ile kwota wynagrodzenia jest jeszcze akceptowalna, o tyle mówi się, że zawodnik liczy na dodatkowe bonusy za podpisanie nowej umowy. Nieoficjalnie Belg oczekuje miliona euro za złożenie podpisu. Z kolei klub z Neapolu nie przewiduje żadnych bonusów ani premii do nowego kontraktu.

W tym momencie wydaje się, że oferta Napoli jest ostateczna. Wszystko więc zależy od decyzji samego zawodnika. Trudno przewidywać, jak potoczą się dalsze losy Belga. Mertensem jest zainteresowane Lazio Rzym oraz belgijski Royal Antqerp.

Zobacz również: Umtiti trafi do Fiorentiny?

Komentarze