Niepewna przyszłość Benevento w Serie A, cały mecz Glika

Piłkarze Udinese
Piłkarze Udinese PressFocus

W meczu 33. kolejki Serie A Benevento Calcio przegrało z Udinese Calcio 2:4 (1:2). Kamil Glik rozegrał całe spotkanie w szeregach beniaminka. W tym momencie gospodarze mają jedynie trzy oczka przewagi nad strefą spadkową (17. lokata). Z kolei goście są już praktycznie pewni utrzymania (jedenaste miejsce i 39 punktów).

Niedzielny mecz Serie A rozpoczął się zdecydowanie lepiej dla gości. Już po kilku minutach Udinese Calcio objęło prowadzenie po bramce Nahuela Moliny, który wykorzystał prostopadłe podanie od Rodrigo de Paula i uderzył po długim rogu.

Po kwadransie gospodarze mogli doprowadzić do wyrównania. W polu karnym rywali szansę miał Kamil Glik, ale Juan Musso był na posterunku i beniaminek miał po tej próbie jedynie rzut rożny.

Po pół godzinie gry przyjezdni prowadzili już dwoma trafieniami. Roberto Pereyra wycofał do Tolgaya Arslana, a ten celnie uderzył obok słupka. Beniaminek szybko odpowiedział. Z rzutu karnego nie pomylił się Nicolas Viola i zdobył bramkę kontaktową dla swojego klubu.

Cztery minuty po zmianie stron de Paul wypatrzył Jensa Strygera Larsena, który strzałem głową pokonał bramkarza Benevento Calcio. Niecały kwadrans potem beniaminek mógł zdobyć bramkę na 2:3. Świetnie w bramce Udinese Calcio spisał się jednak Musso.

W 73. minucie Lorenzo Montipo po raz czwarty wyciągał piłkę z siatki. Jayden Braaf z łatwością ograł Glika, a następnie strzelił w krótki róg. Gospodarzy stać było tego dnia jedynie na częściowe zmniejszenie strat. Dziesięć minut potem Falque świetnie wypatrzył lepiej ustawionego kolegę, a gola na 2:4 zdobył Gianluca Lapadula.