Dzeko niebawem zmieni klub? Ważą się losy Bośniaka

Edin Dzeko
Edin Dzeko fot. PressFocus

Edin Dzeko ma kontrakt ważny z Interem Mediolan do końca trwającego sezonu. FCInterNews podaje, że zawodnik najpewniej rozstanie się z klubem po zakończeniu umowy.

  • Cały czas niejasna jest przyszłość Edina Dzeko
  • Nowe wieści na temat zawodnika przekazał FCInterNews
  • Aktualna umowa 36-latka obowiązuje do końca czerwca 2023 roku

Co dalej z przyszłością Dzeko?

Edin Dzeko trafił do Interu Mediolan latem 2021 roku z AS Roma. Sternicy Nerazzurrich wyłożyli na transakcję 1,5 miliona euro. W tym sezonie bośniacki napastnik wystąpił łącznie w dziewięciu meczach, strzelając w nich dwa gole. Na koncie zawodnika znalazły się też trzy asysty.

Ostatnio nie brakuje natomiast doniesień związanych z przyszłością 36-latka. Dzeko nie ukrywa, że chciałby jeszcze przez co najmniej rok grac w Europie. Niemniej do mediów wyciekły już wieści, że kluby z Arabii Saudyjskiej myślą o pozyskaniu zawodnika.

Zobacz także:

Inter natomiast wciąż zastanawia się, że zaproponować zawodnikowi przedłużenie umowy. Sternicy Czarno-niebieskich chcą jednak poczekać z podjęciem decyzji do zakończenia mundialu w Katarze, co nie podoba się Dzeko.

Nie jest tajemnicą, że sternicy mediolańskiej ekipy pracujemy nad zmniejszeniem wydatków na wynagrodzenia. Tym samym kwestia nowego kontraktu dla bośniackiego napastnika jest wciąż otwarta. Dzeko na dzisiaj rywalizuje o miejsce w składzie z: Romelu Lukaku, Lautaro Martinezem, czy Joaquinem Correą.

Czytaj więcej: Piłkarz Romy podsumował Mourinho. “Jeśli każe nam iść na wojnę, to idziemy”

Komentarze