Niecodzienna statystyka z włoskich boisk

Jose Mourinho
Jose Mourinho PressFocus

Czerwona kartka, którą obejrzał Jose Mourinho w meczu pomiędzy Cremonese i Romą we wtorkowy wieczór oznacza, że Portugalczyk zgromadził już ich więcej niż jakikolwiek inny zawodnik lub trener w Serie A w tym sezonie.

  • W meczu z Cremonese Mourinho zobaczył trzecią czerwoną kartkę w sezonie
  • Szkoleniowiec Romy przoduje pod tym względem w Serie A
  • Żaden piłkarz ani trener nie był tak często wyrzucany na trybuny w trwającej kampanii

Mourinho kolekcjonuje czerwone kartki na boiskach Serie A

Jose Mourinho wdał się w gorącą wymianę zdań z czwartym sędzią Marco Serrą, podczas meczu Romy z Cremonese, co doprowadziło do wyrzucenia Portugalczyka na trybuny. Ostatecznie Portugalczyk został zdyskwalifikowany na dwa mecze i otrzymał grzywnę w wysokości 10 tysięcy euro. Mourinho będzie zatem nieobecny podczas starć z Juventusem i Sassuolo.

Portugalczyk wcześniej już dwukrotnie otrzymywał czerwoną kartkę w trwającej kampanii. Miało to miejsce podczas listopadowego pojedynku z Torino oraz wrześniowej potyczki z Atalantą. Szkoleniowiec giallorossich był także trzykrotnie upominany żółtym kartonikiem w pojedynkach z Udinese, Napoli i Hellasem Werona.

Warto zauważyć, że żaden inny zawodnik ani trener w lidze nie został ukarany czerwoną kartką tyle razy w tym sezonie. Spośród graczy tylko Luis Muriel z Atalanty, a także Jean-Daniel Akpa-Akpro z Empoli i Sebastiano Luperto otrzymali czerwoną kartkę więcej niż jeden raz w całej kampanii 2022-23.

Mourinho zapowiedział, że planuje odwołać się od tej decyzji twierdząc, że został sprowokowany przez arbitra technicznego.

Zobacz także: Udinese pracuje nad zaskakującym powrotem

Komentarze