“Niech zostanie w Milanie i okaże wdzięczność klubowi”

Rafael Leao
Rafael Leao fot. PressFocus

Rafael Leao jest w ostatnim czasie jednym z najbardziej rozchwytywanych zawodników. Jednocześnie pod znakiem zapytania stanęło przedłużenie umowy z Milanem przez piłkarza. Kilka słów na temat reprezentanta Portugalii wyraził Fabio Capello.

  • Rafael Leao wciąż nie zdecydował się na podpisanie nowego kontraktu z mistrzami Włoch
  • Na temat Portugalczyka ostatnio kilka słów w rozmowie z MilanNews wyraził Fabio Capello
  • Doświadczony trener wprost stwierdził, że zawodnik z wdzięczności powinien podpisać nową umowę z ekipą z Mediolanu

Capello jednoznacznie o Rafaelu Leao

Rafael Leao trafił do AC Milan w 2019 roku z Lille za blisko 30 milionów euro. Aktualny kontrakt zawodnika z klubem z San Siro wygasa z końcem czerwca 2024 roku. Piłkarz jeszcze nie zdecydował się na parafowanie nowej umowy. Fabio Capello, wychodzi z założenia, że Rafael Leao powinien przedłużyć kontrakt z Czerwono-czarnymi.

Jeśli stał się tym, kim się stał, jest to winien Milanowi i jest mu winien trochę wdzięczności, czego Donnarumma nie uczynił. Jeśli nie ma już wdzięczności, nic nie można powiedzieć – mówił były selekcjoner reprezentacji Anglii w rozmowie z MilanNews.

Zawodnik pokazał, że jest ważny. On też na Mistrzostwach Świata grał trochę z zaciągniętym hamulcem ręcznym, ale kiedy się uwolnił, pokazał wszystkie swoje cechy, których w jego grze brakowało wcześniej – dodał Capello.

Rafael Leao w tym sezonie Serie A wystąpił łącznie w 14 meczach, strzelając w nich sześć goli. Ponadto na koncie Portugalczyka znalazło się osiem kluczowych podań.

Czytaj więcej: Milan obserwuje sytuację pomocnika Liverpoolu

Komentarze