Nie ma odwrotu. Gattuso po sezonie odejdzie z Napoli

Gennaro Gattuso
Gennaro Gattuso PressFocus

Corriere dello Sport donosi, że zakończenie wspólnej przygody Gennaro Gattuso i Napoli jest nieuniknione. Po sezonie Włoch ma opuścić Neapol.

Klamka zapadła. “Rozwód” Gattuso z Napoli potwierdzony

Corriere dello Sport określiło opublikowaną informację jako nadchodzący “rozwód”. Aruelio de Laurentiis miał podjąć już decyzję, której nie zamierza zmieniać. Gennaro Gattuso nie będzie w przyszłym sezonie szkoleniowcem Napoli.

Jak podkreślił włoski dziennik, 43-letni trener dostał 35 dni na zachowanie po sobie lepszego wrażenia. Przed rozpoczęciem obecnego sezonu zajęcie miejsca gwarantującego grę w Lidze Mistrzów było celem minimum. Od dłuższego czasu jasne stało się jednak, że dla zespołu Petronopei jest to jedyny, realny do osiągnięcia cel.

Neapolitańczycy przegrali superpuchar w starciu z Juventusem (0:2), a z Pucharem Włoch pożegnali się na etapie półfinału, gdy wypunktowała ich Atalanta (0:0 i 2:4). Liga Europy zakończyła się dla Napoli kompromitacją. Już w pierwszej rundzie fazy pucharowej Włosi okazali się słabsi od absolutnego debiutanta w rozgrywkach, hiszpańskiej Granady (0:2 i 2:1).

Aurelio de Laurentiis nie zwolni Gattuso przed końcem sezonu, zwłaszcza, że Petronopei czeka niezwykle skomplikowana końcówka w Serie A. Na osiem kolejek przed końcem tracą do czwartej Atalanty dwa punkty. W ciągu miesiąca Napoli czekają, między innymi, mecze z Interem i Lazio. Nawet jednak, jeżeli Azzurri zdołają awansować na miejsce gwarantujące grę w Lidze Mistrzów, Gattuso nie utrzyma stanowiska. Corriere dello Sport podaje, że zainteresowana Włochem jest Fiorentina, którą obecnie prowadzi Giuseppe Iachini.

Już w najbliższą niedzielę Napoli czeka starcie z liderem z Mediolanu. Inter znajduje się w wybornej formie. Zespół Antonio Conte notuje obecnie niezwykłą serię jedenastu ligowych zwycięstw.

SSC Napoli
Inter Mediolan
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 18. kwietnia 2021 20:41.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze

Comments 3 comments

“Liga Europy zakończyła się dla Napoli kompromitacją.”
Bez przesady. Nie ma czym się chwalić ale nie kompromitacja.
Jeśli przygodę Napoli określić kompromitacją to jak określić wyczyn Interu czy ubiegłoroczny występ Lazio?