Nie będzie powrotu Del Piero do Juventusu

Del Piero w meczu Lech Poznań - Juventus
Del Piero w meczu Lech Poznań - Juventus PressFocus

Nie będzie powrotu Alessandro Del Piero do Juventusu. Włoch był ostatnio w Turynie, pojawił się także na stadionie Starej Damy, dlatego media zaczęły spekulować, ze może powrócić do klubu w nowej roli. Były gwiazdor bianconerich zaprzecza jednak tym informacjom i dodaje, że jest zadowolony z możliwości ponownego spotkania z Nedvedem oraz Agnellim.

  • Del Piero wrócił na Allianz Stadium po dziesięcioletniej przerwie
  • Włoch zdementował pogłoski łączące go z powrotem do Juventusu
  • Plotkom zaprzeczył także Maurizio Arrivabene

Del Piero dementuje medialne spekulacje

Del Piero wrócił w sobotę na Allianz Stadium po raz pierwszy od dziesięciu lat. Jego powrót do Turynu szybko wywołał spekulacje na temat możliwego powrotu do klubu z operacyjną rolą. SportMediaset zasugerował nawet, że Del Piero mógłby otrzymać honorową prezydencję. Jednak zdobywca mistrzostwa świata z roku 2006 zaprzeczył, jakoby jego powrót do klubu był możliwy.

– Doceniam chęć zbadania sprawy przez media, ale w tej chwili, a zwłaszcza w tej chwili, niewłaściwe jest komentowanie możliwości, której nie ma na stole – powiedział Del Piero w rozmowie z Sky Sports Italia.

– Dzięki temu, co wydarzyło się w przeszłości, więź między mną a tym klubem jest niesamowita, niezależnie od tego, co się wydarzy. Unikajmy komentarzy do hipotezy i patrzmy w przyszłość. Przy okazji dzięki za zakłopotanie – dodał Włoch z uśmiechem. – Nie mam nic do dodania w tej sprawie. Nie ma ukrytych motywów ani tajnych spotkań. Powitałem wszystkich: Andreę Agnellego, Pavla Nedveda i wielu moich byłych kolegów z drużyny. Z radością pozdrowiłem ich osobiście.

Dyrektor generalny Juventusu, Maurizio Arrivabene, również przyznał, że nie ma planów sprowadzenia Del Piero z powrotem do klubu. – Jego obecność absolutnie nie stanowi problemu. Del Piero i dzieci z jego akademii byli naszymi gośćmi na meczu w zeszłym tygodniu i uznaliśmy za słuszne, aby dać mu możliwość pozdrowienia swoich fanów – powiedział przed meczem Juventusem – Fiorentina w rozmowie z Mediaset Arrivabene. – Del Piero to ikona Juventusu, nic więcej i nic mniej – dodał.

Były napastnik opuścił klub w 2012 roku po wygraniu tytułu Serie A z Antonio Conte. Jest najlepszym strzelcem w historii klubu i zawodnikiem z największą liczbą występów w koszulce Starej Damy.

Zobacz również: Defensor Interu na celowniku dwóch europejskich potęg

Komentarze