Nie będzie karuzeli trenerskiej w Serie A

Jose Mourinho
Jose Mourinho IMAGO / Domenico Cippitelli

Jeszcze kilkanaście dni temu mogło się wydawać, że w Serie A dojdzie do prawdziwej karuzeli trenerskiej. W mediach pojawiały się doniesienia, że Jose Mourinho, Massimiliano Allegri, Stafeno Pioli czy Simone Inzaghi mogą zostać zwolnieni. Obecnie wydaje się, że ta czwórka pozostanie na swoich stanowiskach.

  • W ostatnim czasie często spekulowano na temat karuzeli trenerskiej w Serie A
  • Obecnie wszystko wskazuje na to, że do tego nie dojdzie
  • Allegri, Mourinho, Pioli i Inzaghi najprawdopodobniej nie zostaną zwolnieni

Kluby stawiają na dotychczasowych trenerów

Na ten moment wszystko wskazuje na to, że Jose Mourinho, Massimiliano Allegri, Stafeno Pioli i Simone Inzaghi nadal będą pełnić swoje dotychczasowe funkcje. Portugalczyk był łączony z Paris Saint-Germain, ale według doniesień Nicolo Schiry szkoleniowiec chce zostać w AS Romie.

W ostatnim czasie dużo mówiło się również na temat przyszłości Massimiliano Allegriego. Juventus pod jego wodzą nie zdołał zakwalifikować się do finału Ligi Europy, a gra bianconeirch nie zachwycała. Jednak Sky Sports podaje, że Stara Dama zmieniła plany i nie rozważa już jego zwolnienia.

Końcówka sezonu była rozczarowująca również w Milanie, choć klub awansował do półfinału Ligi Mistrzów. Rossoneri jednak często zawodzili na boiskach Serie A. Stefano Pioli ma jednak pełne poparcie od władz klubu i jego zwolnienie jest mało prawdopodobne. Również spekulacje na temat przyszłości Simone Inzaghiego w Interze Mediolan ucichły w ostatnim czasie. Niewykluczone jednak, że rozmowy na ten temat wrócą po finale Ligi Mistrzów.

Zobacz również: Jasne plany AS Romy względem dwóch rezerwowych

Komentarze