Zaniolo z szansami na odejście. AS Roma negocjuje transfer

Nicolo Zaniolo
Nicolo Zaniolo fot. PressFocus

Nicolo Zaniolo ma szanse na opuszczenie szeregów AS Romy. Rzymianie prowadzą rozmowy z Galatasaray w sprawie transferu włoskiego pomocnika – informuje Gianluca Di Marzio. Zimowe okienko w Turcji trwa jeszcze przez kilka dni.

  • Postawa Nicolo Zaniolo w ostatnim czasie zniechęciła władze AS Romy do dalszej współpracy
  • Włoski pomocnik nie ma przyszłości w ekipie ze stolicy kraju
  • Zaniolo ma szansę na przeprowadzkę do Turcji

Zaniolo wyfrunie z Rzymu?

W ostatnim czasie relacje między Nicolo Zaniolo a środowiskiem AS Romy zdecydowanie się pogorszyły. Pomocnik naciskał w styczniu na transfer, argumentując to chęcią zmiany otoczenia. Rzymianie nie zamierzali zatrzymywać go siłą, dlatego zgodzili się na sprzedaż. Długo w grze o zawodnika pozostawał Milan, który dla niego samego był preferowanym kierunkiem. Mistrzowie Włoch nie złożyli jednak Romie satysfakcjonującej oferty, dlatego temat przeprowadzki na San Siro upadł.

Z okazji chciało natomiast skorzystać Bournemouth, które zaproponowało klubowi ze stolicy kraju korzystne warunki. Na ten kierunek nie zgodził się z kolei sam zawodnik, co wprawiło władze Romy w ogromne niezadowolenie. Później zmienił on decyzję, lecz było za późno, gdyż “Wisienki” finalizowały inny transfer.

Styczniowe okienko zamknęło się w największych europejskich ligach, a Zaniolo wciąż pozostawał w obecnym zespole. Nie mógł natomiast liczyć na grę, co jasno podkreślał Jose Mourinho. Na horyzoncie pojawiła się natomiast możliwość przeprowadzki do Turcji, gdzie zimowe okienko trwa jeszcze przez kilka dni. Do rozmów z Romą przystąpiły Galatasaray oraz Fenerbahce. Reprezentant Włoch jest gotowy na taki ruch, choć w samej Super Lig nie zamierza pozostawać zbyt długo. Rzymianie rozstaną się z nim tylko w przypadku transferu definitywnego. Wypożyczenie nie wchodzi w grę.

Zobacz również: Milinković-Savić zostanie w Lazio? Znamy ofertę dla Serba

Komentarze