Nicolo Barella nie kryje celu Włochów na ME

Nicolo Barella
Nicolo Barella fot. PressFocus

Nicolo Barella z Interu Mediolan udzielił ostatnio ciekawego wywiadu France Football. Reprezentant Włoch przyznał w rozmowie z popularnym magazynem, że darzy ogromnym szacunkiem selekcjonera Squadra Azzura Roberto Manciniego.

Reprezentacja Włoch z zamiarem triumfu na Euro

Nicolo Barella to jedna z kluczowych postaci w reprezentacji Włoch. Zawodnik od momentu, gdy debiutował w drużynie narodowej, to ugruntował już swoją pozycję. Szeregi ekipy z Mediolanu piłkarz reprezentuje natomiast od 2019 roku. Wcześniej bronił barw Cagliari Calcio.

– Zawsze będę wdzięczny trenerowi Manciniemu, bo stałem się u niego kluczową postacią w reprezentacji, niezależnie od tego, w jakim zespole grałem – mówił Barella w rozmowie z France Football.

– Stworzył w zespole świetną atmosferę, co nie było łatwe. Niektóre napięcia między zawodnikami z ligi musiały zostać zlikwidowane – kontynuował piłkarz.

Barella pozwolił sobie także na kilka pochlebnych słów w kierunku swoich reprezentacyjnych kolegów.

– Jorginho wprowadza porządek w grze, podaje piłkę w odpowiednim momencie. Verratti to natomiast typ zawodnika, którego trzeba chyba zastrzelić, aby zdjąć go z boiska. To niezwykle utalentowany zawodnika, podobnie zresztą jak Lorenzo Insigne. Mamy mocną pakę i naszym celem jest pójście na całość w trakcie Euro – podsumował zawodnik Nerazzurrich.

Squadra Azzura zmagania na Mistrzostwach Europy zacznie już 11 czerwca meczem przeciwko Turcji. Spotkanie odbędzie się na Stadio Olimpico w Rzymie. Rywalami reprezentacji Włoch na Euro w fazie grupowej będą również Walijczycy i Szwajcarzy.

Komentarze

Na temat “Nicolo Barella nie kryje celu Włochów na ME

I prawidłowo. Bez takiego podejścia nie powinno się wychodzić na boisko. Liczę, że jeśli nie Polacy (na to raczej nie ma szans), to właśnie Włosi sięgną po mistrzostwo.
P.S.
Barellla na tym zdjęciu ma twarz, jak jakiś Mietek spot sklepiku zdziwiony, że ktoś nie dał mu złotówki na pifko.