Kvaratskhelia trafi do Premier League?

Khvicha Kvaratskhelia
Khvicha Kvaratskhelia PressFocus

Nazwisko Khvichy Kvaratskhelii jest w notesach skautów najlepszych klubów świata. Według “The Times”, poważnie zainteresowane usługami Gruzina jest m.in. Newcastle United.

  • Khvicha Kvaratskhelia wzbudza zainteresowanie wielkich klubów
  • 21-latka bacznie obserwują zespoły z Premier League, w tym Newcastle United
  • Włodarze popularnych “Srok” są w stanie zapłacić za Gruzina około 50 milionów funtów

Khvicha Kvaratskhelia pożądany przez Newcastle

Zgodnie z najnowszymi informacjami przekazanymi przez “The Times”, Newcastle United podczas najbliższych okienek transferowych spróbuje pozyskać Khvichę Kvaratskhelię z Napoli. Gruziński skrzydłowy rozgrywa fantastyczny sezon, czym przykuwa uwagę także takich klubów jak Manchester City, Manchester United czy Real Madryt.

Mówi się, że władze popularnych “Srok” są w stanie zapłacić za kartę zawodniczą lewoskrzydłowego mniej więcej 50 milionów funtów, co jest równowartością 57,5 miliona euro. Newcastle United to rewelacja obecnej kampanii Premier League, bowiem na półmetku rozgrywek zajmuje bardzo wysokie trzecie miejsce w ligowej tabeli.

Co ciekawe, ojciec 19-krotnego reprezentanta Gruzji chciałby, aby jego syn skupił się na Napoli i przynajmniej na razie kontynuował karierę w koszulce “Azzurrich”.

Kiedy jesteś na trybunach Stadio Diego Armando Maradona i twoje nazwisko jest wykrzykiwane przez 60 tysięcy kibiców, jest to uczucie, którego nie da się opisać. Od początku wiedziałem, że Khvicha sobie poradzi w Neapolu – powiedział Badri Kvaratskhelia w ostatnim wywiadzie dla “Imedi TV”.

21-letni Gruzin w 17 spotkaniach strzelił 8 bramek i zaliczył 10 asyst dla Napoli. Jego wartość rynkowa jest szacowana przez “Transfermarkt” na 60 milionów euro.

Komentarze