Inter wytypował następcę Edina Dzeko

Gianluca Scamacca
Gianluca Scamacca Pressfocus

Przyszłość Edina Dzeko w Interze Mediolan nie jest pewna, dlatego klub poszukuje już alternatyw dla Bośniaka. Zdaniem dziennikarzy La Gazzetta dello Sport, w przypadku odejścia doświadczonego napastnika, Nerazzurri sięgną po Gianlukę Scamakkę.

  • Edin Dzeko daleki jest od przedłużenia umowy z Interem Mediolan
  • Bośniak może po sezonie przenieść się do Stanów Zjednoczonych
  • W jego miejsce klub chciałby pozyskać Gianlukę Scamakkę

Inter waha się odnośnie do przedłużenia umowy weterana

Jedynie do końca bieżącego sezonu obowiązuje kontrakt Edina Dzeko z Interem Mediolan. Włodarze klubu nie są przekonani odnośnie do przedłużania umowy z 36-letnim już napastnikiem. Bośniak w tym sezonie w 35 meczach zanotował 11 trafień, co jest wynikiem poniżej oczekiwań. 

Wobec niepewnej przyszłości napastnika pojawiły się plotki na temat możliwego zastępstwa. W tej roli La Gazzetta dello Sport widzi Gianlukę Scamakkę. Włoch nie odnajduje zbytnio w West Hamie, a w mediach pojawiają się coraz to nowsze informacje na temat jego nie najlepszych stosunków z władzami klubu. 

Edin Dzeko poważnie rozważa przenosiny do Stanów Zjednoczonych, choć uważa, że wciąż stać go na grę w Europie. Jeśli obie strony nie dojdą do porozumienia, Dzeko latem opuści Inter, a klub postara się sprowadzić na jego miejsce Gianlukę Scamakkę. Napastnik West Hamu wyceniany jest na 30 milionów euro. 

Komentarze