Inter wytypował głównego kandydata do wzmocnienia środka obrony

Chris Smalling
Chris Smalling Pressfocus

Milan Skriniar podjął wreszcie decyzję, że wraz z końcem sezonu przeniesie się do Paris-Saint Germain. Spowoduje to powstanie wyrwy w defensywie Interu Mediolan. Z tego względu Nerazzurri postarają się o pozyskanie Chrisa Smallinga.

  • Latem z Interem mogą rozstać się zarówno Milan Skriniar, jak i Stefan de Vrij
  • Nerazzurri wytypowali już dwóch zawodników w ich miejsce
  • Inter postara się o zakontraktowanie Chrisa Smallinga i Giorgio Scalviniego

Smalling może zostać liderem defensywy Interu

Długo trwała saga związana z przyszłością Milana Skriniara. Stoper kuszony był przez włodarzy Interu Mediolan nową umową, podczas gdy o jego podpis walczyło również Paris-Saint Germain. Ostatecznie Słowak zdecydował, że po sezonie przeniesie się do ekipy mistrza Francji. Niewykluczone, że drużynę opuści również Stefan de Vrij.

Wobec wizji utraty dwóch środkowych obrońców władze Interu rozpoczęły już poszukiwania wzmocnień w obszarze defensywy. Ich wybór padł na Chrisa Smallinga, który również po sezonie będzie bez kontraktu. Roma oferowała Anglikowi przedłużenie umowy, ale wszystko wskazuje na to, że stoper z niego nie skorzysta.

Dziennikarze La Gazzetta dello Sport nie mają wątpliwości, że to 33-latek jest głównym kandydatem do zasilenia szeregów Interu. Nerazzurri zaproponują mu dwuletni kontrakt z zarobkami na poziomie 3,5 miliona euro za sezon. Do tego mogą dojść również bonusy. Wówczas Anglik inkasowałby nawet 4 miliony euro rocznie.

Poza Smallingiem Inter wytypował również Giorgio Scalviniego jako jednego z kandydatów do wzmocnienia formacji obronnej. Atalanta byłaby gotowa rozstać się z nim za kwotę w granicach 30 milionów euro.

Komentarze