Roma blisko niespodziewanej decyzji w sprawie Maticia

Nemanja Matić
Nemanja Matić fot. PressFocus

Nemanja Matić bardzo dobrze radzi sobie w obecnym sezonie Serie A. AS Roma jest zadowolona z postawy Serba i zamierza zatrzymać go na dłużej. Jego kontrakt obowiązuje do 30 czerwca 2023 roku i zawiera opcję przedłużenia o 12 miesięcy.

  • Nemanja Matić tego lata zamienił Manchester United na AS Romę
  • Serb podpisał kontrakt do 30 czerwca 2023 roku z opcją przedłużenia o 12 miesięcy
  • Defensywny pomocnik bardzo dobrze radzi sobie na starcie sezonu, a rzymianie zamierzają zostawić go na dłużej

Matić bliski zostania we Włoszech na dłużej

Zaawansowany wiekowo Nemanja Matić wraz z końcem poprzedniego sezonu rozstał się z Manchesterem United. W angielskim klubie nie wierzono, że będzie on w stanie w dalszym ciągu grać na wysokim poziomie, a sam zawodnik również był nastawiony na zmianę otoczenia. Najbardziej prawdopodobnym kierunkiem były Włochy, gdzie o defensywnego pomocnika walczyły między innymi Inter Mediolan oraz Milan. Finalnie to AS Roma zdołała go zakontraktować, na co duży wpływ miała osoba trenera Jose Mourinho.

Mało kto się jednak spodziewał, że 34-letni Serb tak szybko stanie się ostoją środka pola. Nie opuścił on żadnego z siedmiu ligowych spotkań, pięciokrotnie występując od pierwszej minuty. We włoskim klubie są bardzo zadowoleni z jego postawy i wiele wskazuje na to, że Matić będzie mógł liczyć na dłuższy angaż w Rzymie. Jego kontrakt obowiązuje do 30 czerwca 2023 roku i zawiera opcję przedłużenia o kolejne 12 miesięcy. Ta opcja zostanie aktywowana automatycznie, jeśli piłkarz rozegra pięćdziesiąt procent wszystkich spotkań.

W przypadku przedłużenia współpracy pensja reprezentanta Serbii zostanie ustalona na nowo. Na chwilę obecną zarabia on 4,2 miliona euro za sezon gry.

Zobacz również: Dwa czołowe kluby w pogoni za Grimaldo

Komentarze