Co dalej z przejęciem Milanu?

AC Milan
AC Milan PressFocus

Według wielu doniesień płynących z Włoch, Elliott zawiesił negocjacje z Investcorp w sprawie przejęcia Milanu. Niewykluczone, że fundusz inwestycyjny z Bahrajnu może wkrótce złożyć lepszą ofertę kupna rossonerich.

  • Negocjacje w sprawie sprzedaży Milanu przeciągają się
  • Obecny właściciel rossonerich oczekuje wyższej oferty
  • Rozmowy mają zostać wznowione pod koniec sezonu

Właściciel Milanu chce lepszej oferty

Okres negocjacji na wyłączność między Elliottem i Investcorp wygasł pod koniec kwietnia, a amerykański fundusz inwestycyjny otrzymał również ofertę od mniejszościowych udziałowców Liverpoolu, RedBird Capital Partners.

Uważa się, że ich propozycja jest niższa niż oferta Investorp. Fundusz z Bahrajnu miał zaoferować 800 mln euro w gotówce, a pozostałe 400 mln euro jako dług wobec banków, ale według mediów Elliott spodziewa się wyższej oferty gotówkowej.

Pozyskanie klubu z Serie A stało się priorytetem dla prezesa wykonawczego Investcorp, Mohammeda Al-Ardhiego, który jest gotów złożyć lepszą ofertę, aby przejąć kontrolę nad klubem. Elliott spodziewa się jednak zdecydowanie wyższej oferty i o ewentualnej sprzedaży klubu zdecyduje pod koniec sezonu, kiedy wyniki finansowe obecnej kampanii będą bardziej precyzyjne.

Propozycja Investcorp to około 1,1 mld euro, podczas gdy RedBird Capital Partners zaoferował około 1 mld euro.

Zobacz również: Tego wszystkiego mogło nie być, gdyby nie 0:5

Komentarze