Nedved zapowiedział przebudowę składu Juventusu

Pavel Nedved
Pavel Nedved fot. PressFocus

Juventus FC wkrótce może czekać przebudowa składu. Sugerować to może ostatnia wypowiedź wiceprezydenta klubu z Turynu Pavla Nedveda, który dał do zrozumienia, że Juventus musi zostać odmłodzony.

  • Juventus może czekać wkrótce wielka przebudowa składu
  • Pavel Nedved zapowiedział, że kadra zespołu z Turynu ma zostać odmłodzona
  • Drużyna ma zostać oparta na takich zawodnikach jak Federico Chiesa i Matthijs De Ligt

Juventus przed wielką przebudową?

Juventus FC w tym sezonie nie rozpieszcza swoich kibiców. Stara Dama ma za sobą dopiero 12 ligowych spotkań, a już zaliczyła cztery porażki. Taki stan rzeczy sprawia, że klubowi działacze analizują różne scenariusze.

Nedved w jednej ze swoich ostatnich wypowiedzi przekonywał, że nadszedł czas, aby w Juventusie zostały przeprowadzone zmiany. Klub ma zamiar budować zespół w oparciu o takich zawodników jak Federico Chiesa, czy Matthijs De Ligt.

– Wygrywaliśmy przez wiele lat, a teraz nadszedł czas, aby odmłodzić skład – powiedział Czech w trakcie konferencji prasowej cytowanej przez Football Italia.

– Próbowaliśmy zbudować zespół, który miał być konkurencyjny nie tylko w Serie A, ale również w europejskich pucharach – kontynuował Nedved.

Bianconeri zajmują ósme miejsce w tabeli ligi włoskiej. Aktualnie Juve legitymuje się dorobkiem 18 oczek na koncie, tracąc 14 punktów do prowadzących Milanu i Napoli.

Ekipa z Turynu w Serie A nie zachwyca. Aczkolwiek w Lidze Mistrzów może pochwalić się czterema kolejnymi zwycięstwami w fazie grupowej, pokonując między innymi Chelsea (1:0).

Czytaj więcej: Juventus i agent de Ligta pójdą na kompromis?

Kursy nie są obecnie dostępne.
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 7. marca 2022 20:26.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze