Nedved: Nie mamy jeszcze następcy Allegriego

Piłkarze Juventusu
Piłkarze Juventusu fot. Grzegorz Wajda

Wiceprezydent Juventusu Pavel Nedved twierdzi, że klub nie wybrał jeszcze następcy Massimiliano Allegriego.

Czytaj dalej…

– Nie byłem na konferencji prasowej Maxa, ale to dlatego, że miałam inne zadanie, którego nie można było przesunąć, więc było mi bardzo przykro, że to przegapiłem – powiedział Nedved.

– Klub musiał podjąć decyzję, podjęliśmy ją. Czuję, że ta era dobiegła końca, ale nie ma konkretnego powodu. To był bardzo ważny cykl i nie sądzę, aby kiedykolwiek się powtórzył – kontynuował.

– Max zdobył 11 trofeów, prawie wszystko, czego od niego oczekiwaliśmy, więc zasługuje na pochwałę i wielkie pożegnanie. Juve musi wygrywać trofea, Max to zrobił, więc wykonał świetną pracę – dodał.

Nedved był również zapytany o faworytów do zastąpienia Allegriego, wśród których wymieniani są Maurizio Sarri i Simone Inzaghi.

– Będziemy wszystko oceniać, nie spieszymy się i możemy się nie spieszyć. Nie będzie łatwe. Wiemy, że te okres się nigdy nie powtórzy, więc będzie to jeszcze trudniejsze. Jak dotąd zastanawialiśmy się do zrobić z Maxem, więc nie kontaktowaliśmy się z żadnym innym trenerem. Mamy pomysły, w tym kilka dość jasny, ale nie podjęliśmy żadnych decyzji – dodał.

Komentarze