Neapol pożegnał swojego kapitana. ”Forza Napoli”

Lorenzo Insigne
Lorenzo Insigne Pressfocus

Lorenzo Insigne na zawsze zapamięta 15 maja. Odchodzący z klubu kapitan Napoli pożegnał się z kibicami w ostatnim domowym meczu sezonu 2021/2022.

  • Przed meczem z Genoą Napoli zorganizowało pożegnanie Lorenzo Insigne
  • Włoch po sezonie opuści Neapol
  • 30-latek wygłosił emocjonalną przemowę do kibiców

Koniec ery w Neapolu

W przedostatniej kolejce sezonu 2021/2022 w Serie A. Napoli podejmowało u siebie Genoę. Klub wykorzystał tę okazję do pożegnania swojej legendy i kapitana, czyli Lorenzo Insigne, który niedługo przeniesie się do Toronto. Włoch wszedł na boisko z synami, a następnie otrzymał od kolegów szpaler oraz kilka upominków. Później 30-latek zabrał głos.

Wszystko, co mogę powiedzieć, to dziękuję. Dziękuję miastu, które dało mi wszystko. Dorastałem tutaj z tobą. Świętowaliśmy, cierpieliśmy, a czasem kłóciliśmy się, ale zawsze razem, jak ogromna rodzina – powiedział Insigne, który dla Napoli zagrał sporo ponad 400 meczów.

Gra dla Napoli była nie tylko wspaniałym doświadczeniem, ale także ogromną odpowiedzialnością, którą przyjąłem z miłością i dumą. Każde pożegnanie pozostawia w ustach gorzki posmak, ale to bardziej niż inne. Opuszczenie Neapolu oznacza opuszczenie domu, wiedząc, że będę tęsknić za tym i za tobą na zawsze – dodał Włoch, autor stu dwudziestu jeden goli w barwach neapolitańskiej drużyny.

Na koniec dziękuję wszystkim fanom Napoli na całym świecie, wszystkim kolegom z drużyny, którzy zostali przyjaciółmi, na których mogłem liczyć. Dziękuję całemu personelowi, który opiekował się mną od pierwszego dnia. Do klubu, który to wszystko umożliwił. Tym, którzy zawsze we mnie wierzyli. Dziękuję z całego serca, Forza Napoli zawsze – dodał Insigne.

Czytaj także: Sensacja na Stadio Olimpico, ważne zwycięstwo Spezii

Komentarze

Comments 6 comments

W 2012 r. jak odchodził Lavezzi do PSG i przychodził Insigne to myślałem co ten mały chłopczyk może zrobić w prawdziwej piłce? Czas pokazał, że w czasach najwyższej formy dawał SSC dużo, niekiedy bardzo dużo.
Miło było oglądać jego grę lecz ogólnie do ukoronowania jego kariery zabrakło… Scudetto z Napoli.
Bywało, że cel był w zasięgu ale to niestety właśnie Insigne bywał tym, który nie dawał tego co powinien w tym momencie zawodnik najwyższego formatu. Niestety dla niego i dla kibiców Napoli.
Przez ostatnie 10 sezonów jednak był kojarzony nierozerwalnie z koszulką Napoli i mimo słabego obecnego sezonu w jego wykonaniu to jego odejście pozostawi jakąś pustkę w uczuciach sympatyków Neapolu.
Tym bardziej patrząc na dzisiejsze obrazki ze Stadio D. Maradona.

Kibice Napoli powinni być wdzięczni za dobry sezon, powrót do LM. Spal wykonał bardzo dobrą robotę, mieli swoje problemy i zadziwiająco długo dotrzymywali kroku walczącym o tytuł drużynom z Mediolanu. Gdyby właściciel był osobą bardziej zrównoważoną mieli by większe szanse zbudować zespół na mistrza. Mimo potknięć uważam że Napoli rozegrało bardzo dobry sezon. Czas na zmiany

Przyznam że po przyglądaniu się rozegraniom z 1szej połowy Mertensa, Insigne, Osimhena i spółki pozostałe pozycje wieczoru oglądało mi się głównie by znać rozstrzygnięcia.
Inny jeszcze spośród nielicznych w SerieA naturalnych bożych talentów także opuszcza swój zespół.

Dybala odchodzi, Berna odchodzi, Chiellini też, zobaczymy ilu jeszcze, to zobaczymy kim pogra w przyszłym sezonie Pan Allegri. 😀 😀 😀 😀
Z Napoli co okienko wszyscy odchodzą w marzeniach juventinich, a koniec końców Napoli i tak kompletuje jedną z silniejszych kadr w Serie A.