Nasilają się spekulacje dotyczące transferu Dybali

Paulo Dybala
Paulo Dybala fot. PressFocus

Paulo Dybala, wszystko wskazuje na to, że latem rozstanie się z Juventusem. Nowe informacje na temat Argentyńczyka pojawiły się na łamach La Gazzetta dello Sport. Zawodnik jest podobno coraz bliżej przeprowadzki do Interu Mediolan.

  • Paulo Dybala i jego pozycja w Juventusie nie jest już tak znacząca, jak dawniej
  • Argentyńczyk latem może zmienić barwy klubowe
  • 28-latek najbardziej łączony jest z transakcją do Interu Mediolan

Dybala blisko Interu?

Paulo Dybala, ma umowę ważną z klubem z Turynu do końca czerwca tego roku. Nic nie wskazuje na to, aby zawodnik przedłużył kontrakt z Juventusem. Na przeszkodzie stoją różnice zdań związane z warunkami finansowymi.

Realny scenariusz zakłada, że Dybala w kolejnej kampanii nadal będzie grał w Serie A. La Joya może zakotwiczyć w Interze Mediolan. Niemniej transakcja z udziałem Dybali uzależniona jest od losów Alexisa Sancheza i Lautaro Martineza. Kłopotem przy finalizacji transakcji z udziałem argentyńskiego napastnika mogą być również jego żądania płacowe.

La Gazzetta dello Sport ujawnia, że w przyszłym tygodniu ma dojść do spotkania między przedstawicielami Dybali a działaczami mistrzów Włoch. W jego trakcie obie strony mają wyjaśnić kilka spraw i znaleźć kompromis.

Na dzisiaj jasne jest, że Inter chce mieć Dybalę u siebie. Z drugiej jednak strony nie może sobie pozwolić na zapewnienie zawodnikowi zarobków na poziomie sześciu milionów euro rocznie, an co mogą liczyć obecnie Lautaro Martinez i Marcelo Brozović.

Dybala w tym sezonie wystąpił w 31 meczach, licząc wszystkie rozgrywki. 28-latek zdobył w nich 13 bramek, a ponadto zanotował sześć asyst. Rozstanie byłego napastnika Palermo z Juve może być kłopotem dla turyńczyków, którzy ostatnio pod batutą Massimiliano Allegriego często grają w ustawieniu 4-3-3.

Czytaj więcej: Inter Mediolan może zostać osłabiony przez Tottenham

Komentarze

Comments 4 comments

“…Rozstanie byłego napastnika Palermo z Juve może być kłopotem dla turyńczyków, którzy ostatnio pod batutą Massimiliano Allegriego często grają w ustawieniu 4-3-3 “-
– Nie mam papierowego wydania Gazzetty ale w ciemno powiem że takiej rzeczy nie napisała.
Allegri rzadko gra 4-3-3, choć zdarzyło się w lutym z Dybalą, dał wtedy asysty z Hellas i Atalantą. Jak wiadomo od czasu Palermo, Dybala nie jest skrzydłowym lecz cofniętym środkowym, najlepiej realizującym się w szerokości pk w parze z kompatybilnym napastnikiem.
Gdy dysponuje Dybalą Allegri gra 4-4-2 i 4-2-3-1. Ostatni występ, 4-4-2, gdy obsługiwał Vlahovica, wyzwolił falę żądań kibiców i zawodowców by ten duet był kontynuowany.
Subiektywnie wolałabym oglądać Dybalę w parze z napastnikiem nawiązującym z nim grę niż z nieruchomym osiłkiem, wszak piłkę oglądam dla przyjemności.

Czegoś tu nie rozumiem. Paulo w Juve na podstawie nowej umowy miał zarabiać 10 mln € rocznie, a niektóre źródła (Nicolò Schira) donosiły, że nawet 12 mln €. Dogadali się, ale nie podpisał umowy. Potem Juve zmieniło zdanie i oferowało mu ok 8 mln € podstawy, z bonusami za grę oscylującym ok kolejnych 2 mln €. Paulo odrzucił propozycję. Nie godzi się na obniżenie żądań. Obecnie zarabia w Juve 7.3 mln €. A teraz ma się przenieść do Interu i zarabiać 6 mln €? To pytania brzmią: ile ma dostać za podpis? Ile ma dostać prowizji jego agent w przypadku kontraktu z Juve, a ile w przypadku kontraktu z Interem? Paulo podkreśla, że wciąż kocha Juve…(?)

^up “Czegoś tu nie rozumiem (…) niektóre źródła (Nicolò Schira) donosiły, że nawet 12 mln €. Dogadali się, ale nie podpisał umowy. Potem Juve zmieniło zdanie i oferowało mu ok 8 mln € podstawy, z bonusami za grę oscylującym ok kolejnych 2 mln €. Paulo odrzucił propozycję…”-
– Zrozumiesz gdy zamiast dowolnie rzucać nazwiskami i liczbami przytoczysz cytat wiiarygodnego żródła, np sport.sky.it, 14.12.2021 “Zgoda całkowita”, 8 netto, 2 bonusy, do 2026:
sport.sky.it/calciomercato/2021/12/14/dybala-juventus-rinnovo-news
.
Do załatwienia pozostały formalności w postaci np roszczeń zwolnionych agentów Dybali do praw wizerunkowych oraz kwestionowanie przez klub uprawnień obecnego agenta którym jest przyjaciel rodziny Jorge Antun.
Z objęciem sterów przez Arrivabene klub zmienia podejście i zrywa umowę pod pretekstem niespelniania wymogow Fifa przez Jorge Antuna, patrz sportmediaset “Klub nie chce rozmawiać z Antunem”:
sportmediaset.mediaset.it/mercato/la-juve-scarica-l-agente-di-dybala-il-club-non-vuole-trattare-con-antun_47544755-202202k.shtml

Słynne “12 milionów” dziennikarza Schiry ma datę luty 2020, przed pandemią:
twitter.com/nicoschira/status/1232451011442167808
gdy Dybala został MVP SerieA sezonu 20019/20 mimo obecnosci CRonaldo, i gdy w zarobkach wyprzedzali go CRonaldo, DeLigt, Higuain a doganiali Rabiot, Ramsey.