Napoli zmienia plany. Postara się o obrońcę VFB Stuttgart

Konstantinos Mavropanos
Konstantinos Mavropanos Imago/Wolfgang Frank

Napoli planowało na miejsce Kima Min-Jae sprowadzić Kevina Danso z RC Lens. Negocjacje są jednak dla Błękitnych wyjątkowo uciążliwie, a według La Gazzetta dello Sport w tej sytuacji mistrz Włoch skłania się ku transferowi Konstantinosa Mavropanosa.

  • Pierwszym wyborem Napoli na środek defensywy był Kevin Danso, ale RC Lens domaga się za niego aż 25 milionów euro
  • Mistrz Włoch planuje na wzmocnienie środka obrony przeznaczyć 15 milionów euro, dlatego skreślił kandydaturę 24-latka
  • W tej sytuacji Napoli postara się o transfer Konstantinosa Mavropanosa z VFB Stuttgart

Napoli postara się o stopera VFB Stuttgart

Napoli przed nowym sezonem potrzebuje znaleźć zastępstwo dla Kima Min-Jae, który przeniósł się do Bayernu Monachium. Budżet klubu został zasilony niemałą kwotą, dlatego Błękitni mogą pozwolić sobie na większy wydatek. Ich pierwszym wyborem był Kevin Danso, jednak negocjacje z RC Lens nie przebiegają tak, jak zakładano. 

Francuska drużyna oczekuje aż 25 milionów euro za swojego defensora, co nie w smak jest mistrzowi Włoch. Dziennikarze La Gazzetta dello Sport twierdzą, że w tej sytuacji Napoli przekieruje swoją uwagę na  Konstantinosa Mavropanosa.

Stoper VFB Stuttgart w ubiegłym sezonie był filarem defensywy swojej drużyny. Rozegrał 34 spotkania, w których udało mu się nawet trzykrotnie wpisać na listę strzelców i dołożyć asystę. Napoli planuje przeznaczyć na transfer obrońcy 15 milionów euro, a tyle też według portalu Transfermarkt wynosi wartość rynkowa Greka. 

Czytaj również: Napoli o krok od porozumienia ws. przedłużenia umowy z gwiazdą

Komentarze