Napoli złożyło wniosek o przełożenie meczu z Juve

Aurelio De Laurentiis
Aurelio De Laurentiis fot. PressFocus

SSC Napoli według najnowszych doniesień włoskich mediów złożyło wniosek o przełożenie spotkania z Juventusem FC. Przedstawiciele klubu z Kampanii wyrażają przekonanie, że zgodnie z zaleceniami lokalnych władze, nie mogą udać się w podróż do Turynu, bo wiązałoby się to ze złamaniem regulacji prawnych.

Czytaj dalej…

SSC Napoli według harmonogramu Serie A dzisiaj o godzinie 20:45 ma zmierzy się na Allianz Stadium z Juventusem FC. Od wczoraj spotkanie stoi jednak pod znakiem zapytania, gdyż w ekipie z Kampanii miał miejsce wzrost przypadków zakażeń na COVID-19.

La Gazzetta dello Sport informuje na swoich łamach, że prawnicy Napoli złożyli już wniosek o przełożenie spotkania. Swój komentarz w sprawie wyraził też jeden z prawników klubu z Kampanii Mattia Grassani.

– Istnieje kilka dokumentów i komunikatów Lokalnego Urzędu Zdrowia i Regione Campania, które nawołują do tego, aby nasi piłkarze nie wychodzili z domów. Poinformowaliśmy Lega Serie A, Włoską Federację Piłkarską i Juventus, że drużyna nie może wyjechać do Turynu, chyba że złamiemy prawo – mówił pełnomocnik Azzurrich.

Farsa totalna

Napoli oficjalnie poprosiło o przełożenie dzisiejszego meczu w e-mailu wysłanym przez prezydenta Azzurrich Aurelio De Laurentiisa: “Wydaje się oczywiste, że drużyna nie może wyjechać do Turynu” – ma brzmieć jedno ze zdań w wiadomości elektronicznej.

“Lot do Turynu oznaczałby złamanie decyzji lokalnych władz ds. zdrowia i ryzyko poniesienia wszelkich konsekwencji prawnych. Z tych powodów prosimy władze Lega Serie A o przełożenie gry na inny termin z powodów, na które nie mamy wpływu” – czytamy dalej.

Tymczasem Juventus zapewnił wczoraj wieczorem, że ma w swoich planach rozegranie spotkania. Bianconeri zresztą przechodzą standardowe przygotowania do meczu, który ma mieć miejsce na ich obiekcie.

Komentarze