Napoli zapowiada podjęcie kroków prawnych przeciwko zawodnikom

Piłkarze Napoli
Piłkarze Napoli fot. Grzegorz Wajda

Napoli opublikowało oficjalny komunikat, w którym zasadniczo potwierdza bunt ze stron zawodnikom przeciwko pozostaniu w ośrodku treningowym do najbliższego ligowego meczu. Jednocześnie włoski klub zapowiedział podjęcie kroków prawnych przeciwko swoim piłkarzom.

Czytaj dalej…

Piłkarze Napoli mieli pozostać w ośrodku treningowym drużyny aż do sobotniego spotkania z Genoą. Drużyna zbuntowała się jednak po wtorkowym meczu Ligi Mistrzów z Red Bull Salzburg. Piłkarza zamiast wrócić do środka, postanowili wrócić do swoich domów. Trener Carlo Ancelotti odmówił natomiast rozmów z mediami.

“Klub informuje, że w związku wczorajszym zachowaniem zawodników, będzie chronił swoje prawa na poziomie ekonomicznym, kapitałowym, wizerunkowym i dyscyplinarnym w każdej możliwej jurysdykcji” – czytamy w komunikacie klubu.

“Wyjaśniamy również, że odpowiedzialność za decyzję o pozostaniu w ośrodku treningowym spoczywa na trenerzy Carlo Ancelottim” – czytamy dalej. Jednocześnie Napoli poinformował o wprowadzeniu do odwołania ciszy medialnej.

Prezydent Napoli Aurelio De Laurenttis, po porannym treningu, odbył godzinną rozmowę telefoniczną z trenerem Ancelottim.

Komentarze