Napoli zainteresowane zawodnikiem Arsenalu

Kieran Tierney
Kieran Tierney fot. PressFocus

SSC Napoli według najnowszych informacji włoskich środków masowego przekazu ma plan, aby pozyskać Kierana Tierneya z Arsenalu FC. 23-letni defensor od dłuższego czasu znajduje się na celowniku Azzurrich, czytamy na łamach The Telegraph.

SSC Napoli planuje wzmocnić się w defensywie. Wydaje się, że Kieran Tierney jest idealnym kandydatem do tego, aby zasilić lewą stronę obrony we włoskiej ekipie. Godne uwagi jest to, że Szkot był już na celowniku Napoli w 2019 roku.

Zawodnik trafił do Arsenalu z Celticu FC, kosztując wówczas 27 milionów euro. Od tamtej pory 16-krotny reprezentant Szkocji jest mocnym punktem zespołu z północnego Londynu.

Tierney w trakcie trwającej kampanii wystąpił łącznie w 22 meczach, notując w nich jedno trafienie i trzy asysty. Kontrakt piłkarza z The Gunners obowiązuje do końca czerwca 2024 roku.

Tierney kluczową postacią Kanonierów

Chociaż sternicy przedstawiciela Serie A są poważnie zainteresowani pozyskaniem szkockiego lewego obrońcy, to Arsenal nie zamierza się z nim rozstawać. Tym bardziej że w tym sezonie stołeczna ekipa nie radzi sobie najlepiej w lidze.

Gdyby ewentualny transfer z udziałem Tierneya miałby zostać zrealizowany, to władze Napoli musiałyby się przygotować na wyłożenie dużych pieniędzy na transakcję. Mowa podobno o 75 milionach euro, chociaż zawodnik w powszechnej opinii jest wart jeszcze więcej.

Na dzisiaj na lewej obronie w ekipie Gennaro Gattuso grać mogą Mario Rui, czy Faouzi Ghoulam. W związku z tym z wymienioną dwójka Tierney mógłby rywalizować o wyjściowym skład w Napoli.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze