Pomocnik Napoli zapracował sobie na nowy kontrakt

Stanislav Lobotka
Stanislav Lobotka Pressfocus

Stanislav Lobotka w obecnej kampanii wyrobił sobie status jednego z ważniejszych zawodników Napoli. Klub podjął decyzję o przedłużeniu współpracy ze Słowakiem. W środę Błękitni oficjalnie poinformowali o nowym kontrakcie pomocnika. 

  • Stanislav Lobotka w obecnej kampanii stał się zawodnikiem wyjściowego składu Napoli
  • Klub podjął decyzję o przedłużeniu umowy Słowaka
  • W środę oficjalnie poinformowano, że pomocnik parafował nowy kontrakt ważny do końca czerwca 2027 roku

Napoli związało się na dłużej z kolejnym pomocnikiem

Sezon 2022/23 okazał się przełomowym dla kariery Stanislava Lobotki w Neapolu. W poprzednich kampaniach reprezentant Słowacji pełnił raczej w klubie rolę rezerwowego, jednak zmieniło się to w obecnej kampanii. 28-latek wszedł na wyższy poziom, a Luciano Spaletti obecnie nie wyobraża sobie wyjściowego składu Napoli bez pomocnika.

Z tego też względu w klubie podjęto decyzję o konieczności przedłużenia umowy z zawodnikiem. Lobotka zaczął wzbudzać zainteresowanie na rynku transferowym, dlatego władze klubu postanowiły działać w tej materii szybko. 

W środę klub oficjalnie ogłosił, że Lobotka parafował nową umowę. Pomocnik przedłużył kontrakt do końca czerwca 2027 roku. Poprawie uległy również finansowe warunki piłkarza. Następny w kolejce do przedłużenia umowy jest Piotr Zieliński. Polak waha się jednak nad swoją przyszłością. W trakcie sezonu przedłyżono już umowę z Frankiem Anguissą.

Przeczytaj też: Spaletti szokuje. “Najlepszy środkowy obrońca na świecie”

Komentarze