Napoli z problemem przed Barceloną: Insigne z kontuzją

Lorenzo Insigne
Lorenzo Insigne fot. Grzegorz Wajda

Wiele wskazuje na to, że SSC Napoli do starcia w Lidze Mistrzów przeciwko FC Barcelonie przystąpi poważnie osłabione. W sobotnim meczu Azzurrich przeciwko SS Lazio z powodu kontuzji boisko ze łzami w oczach opuszczał Lorenzo Insigne. Reprezentant Włoch był zmuszony opuścić plac gry w 84. minucie.

Czytaj dalej…

Insigne w pewnym momencie meczu doznał prawdopodobnie urazu mięśniowego po starciu z Sergejem Milinkoviciem-Saviciem, który uniemożliwił mu kontynuowanie gry. Zawodnik szybko zdał sobie sprawę z tego, że to może być poważna kontuzja, która sprawi, że może go zabraknąć w arcyważnym boju Napoli z Barcą.

Ofensywa Azzurrich osłabiona

Przypomnijmy, że pierwsze starcie Azzurrich z ekipą z La Liga zakończyło się rezultatem 1:1. Tym samym w rewanżu wszystko jest jeszcze możliwe. Rozstrzygające starcie zaplanowane jest na 8 sierpnia na Camp Nou.

Dodajmy, że Insigne w trakcie sezonu 2019/2020 wystąpił łącznie w 45 spotkaniach, w których zdobył 12 bramek, notując również osiem asyst. Obecna umowa 29-latka z ekipą z południa Włoch obowiązuje do końca czerwca 2022 roku.

Komentarze