Napoli z pokorą podchodzi do meczu z Eintrachtem. “To byłoby strasznie zarozumiałe”

Luciano Spalletti
Luciano Spalletti fot. PressFocus

SSC Napoli w środę wieczorem rozegra rewanżowe spotkanie w ramach 1/8 finału Ligi Mistrzów z Eintrachtem Frankfurt. Trener Azzurrich przekonywał, że jego drużyna w żadnym razie nie ma zamiaru zlekceważyć niemieckiej ekipy. Szanse na awans ocenia pół na pół.

  • Bardzo ciekawie zapowiada się środowa potyczka w Lidze Mistrzów
  • Przed starciem Napoli – Eintracht z dziennikarzami spotkał się trener Azzurrich
  • Szkoleniowiec włoskiej drużyny z pokorą podchodzi do rewanżowe potyczki z ekipą z Niemiec

Spalletti przed meczem z Eintrachtem

SSC Napoli wygrał w pierwszym starciu 1/8 finału Ligi Mistrzów z Eintrachtem Frankfurt (2:0). Włoska ekipa jednak podchodzi do potyczki z ekipą z Bundesligi z pokorą. Jednocześnie batalia na Stadio Diego Armando Maradona zapowiada się bardzo interesująco.

Aby mieć świetny zespół, potrzebujesz świetnych zawodników, inaczej się nie da. Napoli dobrze skompletował grupę wielkich talentów, więc najwyraźniej potrzebne są również inne cechy, takie jak pokora, pracowitość, profesjonalizm, chęć pomocy kolegom z drużyny, a nie skupianie się na indywidualnościach – mówił Luciano Spalletti cytowany przez Football Italia.

Następnie musisz wybrać projekt, wokół którego jesteś zorganizowany, aby wszyscy skupili się wokół tego pomysłu i pracowali w jego ramach. Jeśli to wszystko napełniają serca namiętnego tłumu, jak to ma miejsce w naszym przypadku, to wszystko świetnie działa – kontynuował Włoch.

Mimo zwycięstwa w pierwszym starciu neapolitańczycy nie podchodzą do rewanżu pewni swego. Staraj się zachować chłodne głowy.

Byłoby strasznie zarozumiałe, gdybyśmy zakładali, że jesteśmy już w następnej rundzie. Jutro potrzebujemy koncentracji, serca… i odrobiny szczęścia – zaznaczył Spalletti.

Czytaj więcej: Pomocnik Napoli uspokaja kibiców. “Chcę zostać”

Komentarze