Napoli z nową umową na wynajmowanie Stadio San Paolo

Piłkarze Napoli
Piłkarze Napoli fot. Grzegorz Wajda

SSC Napoli podpisało umowę na pięć lat, z opcją przedłużenia o kolejne pięć lat na korzystanie ze Stadio San Paolo. Warto zaznaczyć, że negocjacje w tej sprawie trwały przez ostatnie kilka miesięcy.

Czytaj dalej…

Odnotujmy, że obiekt w Napoli tak jak większość stadionów we Włoszech jest własnością miasta, a przez klub jest wynajmowany na dni meczowe.

„SSC Napoli i władze miasta Neapol podpisały w czwartek pięcioletnią umowę na użytkowanie Stadio San Paolo” – brzmi oświadczenie opublikowane przez klub z Kampanii.

„Umowa – obejmująca opcję przedłużenia na kolejny pięcioletni okres – została podpisana przez prezydenta SSC Napoli Aurelio De Laurentiisa i szefa wydziału dużych obiektów sportowych miasta Gerarda Vaccaro, w obecności burmistrza Neapolu Luigiego De Magistrisa, sekretarz generalnego miasta Patrizio Magnoniego i dyrektor generalnego miasta Attilio Auricchio” – czytamy dalej.

„Zarówno miasto, jak i SSC Napoli wyraziły zadowolenie z zawarcia umowy i podkreśliły znaczenie szeroko zakrojonych prac wykonanych w ostatnich latach w celu osiągnięcia porozumienia.”

Przypomnijmy, że w ostatnim czasie stadion św. Pawła przeszedł kilka prac, między innymi na trybunach stadionu zostały rozmieszczone nowe krzesełka, zmodernizowany został tor lekkoatletyczny, który aktualnie ma kolor niebieski. Ponadto postawione zostały ekrany wideo i nowe reflektory.

W związku z tym, że została podpisana umowa, to trwają pracę w temacie stworzenia muzeum klubowej, czy innych ulepszeń na terenie stadionu.

Komentarze