Napoli z kompletem punktów

Piotr Zieliński
Piotr Zieliński fot. Grzegorz Wajda

Piłkarze Napoli pokonali na własnym stadionie Sassuolo 1:0. Goście mieli dużego pecha, ponieważ bramkarz rywali aż cztery razy wyciągał piłkę z siatki, ale za każdym razem był spalony. W barwach gospodarzy od pierwszej minuty wystąpili Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński.

Jeden z najbardziej wyczekiwanych meczów w tej kolejce Serie A, to z pewnością rywalizacja Napoli z Sassuolo, które po wznowieniu rozgrywek prezentowało się bardzo dobrze. Mogliśmy zatem oczekiwać dobrego widowiska.

Mecz rozpoczął się lepiej dla neapolitańczyków, ponieważ w ósmej minucie objęli prowadzenie. Zieliński zagrał do Hysaja, który miał dużo miejsca i świetnie uderzył zza pola karnego. Piłka po strzale Albańczyka wpadła tuż przy prawym słupku. Bardzo aktywny tego wieczoru był Zieliński. Polak w pierwszej połowie mógł dwukrotnie wpisać się na listę strzelców, ale jego próby nie były wystarczająco precyzyjne. Napoli było bardzo aktywne w polu karnym rywali. W pierwszej połowie oddali 11 strzałów, z czego pięć było celnych. Sassuolo kilkukrotnie miało groźne akcje. Dwie bramki zdobył Đuričić, ale obie zostały anulowane, gdyż sędzia dopatrzył się spalonego.

W drugiej połowie goście dążyli do wyrównania, ale mieli ogromnego pecha. Tuż po wznowieniu gry wydawało się, że mamy remis, jednak arbiter ponowie podniósł chorągiewkę z powodu ofsajdu. Identycznie było w 60. minucie, gdy trafił Berardi. Piłkarze Sassuolo mieli ogromnego pecha. Z kolei Napoli wraz z upływem czasu prezentowało się coraz słabiej. Po zawodnikach było widać zmęczenie tym meczem. Mimo to, w doliczonym czasie gry zdobyli gola na 2:0. Z prawej strony boiska na pole karne zagrał Mertens. Tam znalazł się Allan, który umieścił pewnie piłkę w siatce. Dla gospodarzy był to trudny mecz, ale ostatecznie mogli cieszyć się z wygranej.

Już we wtorek Napoli zmierzy się w hicie 37. kolejki z Interem Mediolan na San Siro. Dzień później Sassuolo podejmie u siebie Genoę.