Gigantyczne oczekiwania finansowe Napoli za Osimhena

Victor Osimhen
Victor Osimhen Pressfocus

Coraz więcej wskazuje na to, że Victor Osimhen odejdzie wraz z końcem sezonu z Napoli. Błękitni nie mają ochoty rozstawać się ze swoją gwiazdą, jednak zmusić do tego może ich postawa Nigeryjczyka Według Redakcji Il Mattino, cena za napastnika może wynieść nawet 150 milionów euro. 

  • Victor Osimhen typowany jest do odejścia z Napoli wraz z końcem sezonu
  • Błękitni nie są na razie skłonni rozstawać się z napastnikiem
  • Klub oczekuje za Nigeryjczyka kwoty w przedziale 140-150 milionów euro

Cena za Victora Osimhena zwala z nóg

Kolejka chętnych po transfer Victora Osimhena wciąż się wydłuża, a Nigeryjczyk kolejnymi świetnymi występami nieustannie podbija swoją rynkową wartość. W 28 spotkaniach strzelił on już 23 bramki, do czego dołożył także pięć asyst. 24-latek jest liderem klasyfikacji najlepszych strzelców ligi włoskiej. 

Napoli nie jest skłonne sprzedawać gwiazdy, jednak możliwe, że prośbę o transfer po zakończeniu sezonu wystosuje sam zainteresowany. Klub przygotowuje się już na taką ewentualność. Zwłaszcza że ostatnie wypowiedzi Nigeryjczyka sugerowały właśnie taki scenariusz. 

Dziennikarze Il Mattino przekonują, że w przypadku konieczności sprzedaży Osimhena, Napoli będzie zz niego oczekiwało kwoty w przedziale 140-150 milionów euro. Ma ona za zadanie odstraszyć część potencjalnych kupców. Takie pieniądze za napastnika mimo to byłby gotowy wyłożyć Manchester United, a także Chelsea.

Komentarze

Na temat “Gigantyczne oczekiwania finansowe Napoli za Osimhena

Patrząc na kwoty transferów zawodników z lig poza TOP-5 jak np. Mudryk, Antony, Enzo Fernández czy Darwin Núñez to 130 mln. € plus… to jest kwota minimum, którą Napoli powinno wycisnąć.