Lorenzo Insigne
Lorenzo Insigne fot. Grzegorz Wajda

Napoli wicemistrzem Włoch

Piłkarze Napoli rzutem na taśmę pokonali w niedzielę 2:1 Cagliari Calcio. Dzięki tej wygranej drużyna Carlo Ancelottiego zapewniła sobie wicemistrzostwo Włoch.

Napoli przystępowało do spotkania w roli faworyta. Od pierwszej minuty wystąpił polski pomocnik Piotr Zieliński, natomiast Arkadiusz Milik rozpoczął spotkanie na ławce rezerwowych.

W pierwszej połowie kibice na Stadio San Paolo nie obejrzeli ani jednego gola. Druga odsłona również nie rozpoczęła się po myśli Napoli, bowiem w 66. minucie prowadzenie dla Cagliari, mocnym uderzeniem z 14 metrów uzyskał Leonardo Pavoletti.

Gdy wydawało się, że jedenastka z Sardynii sięgnie po komplet punktów, w 87. minucie do wyrównania doprowadził Dries Mertens. Zawodnik Napoli uderzeniem głową wykorzystał dośrodkowanie Faouziego Ghoulama.

W doliczonym czasie gry doszło do kontrowersyjnej sytuacji. Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska piłkę ręką na skraju pola karnego zagrał jeden z zawodników Cagliari. Arbiter po obejrzeniu powtórek uznał, że zagranie miało miejsce w obrębie “szesnastki” i podyktował rzut karny dla Napoli, który na zwycięskiego gola zamienił Lorenzo Insigne.

Napoli SSC – Cagliari Calcio 2:1 (0:0)

0:1 Pavoletti 66′
1:1 Mertens 87′
2:1 Insigne (k.) 90+8