Napoli walczy o Osimhena. Kolejna oferta wylądowała na stole

Victor Osimhen
Victor Osimhen fot. Imago/Fotoagenzia

Napoli skupia swoje prace na zatrzymaniu w zespole Victora Osimhena. Od pewnego czasu wielkimi zarobkami kuszą go ekipy z Arabii Saudyjskiej. Mistrzowie Włoch zaoferowali nową umowę ze sporą podwyżką.

  • Napoli za wszelką cenę chce zatrzymać w zespole Victora Osimhena
  • Klub stara się przekonać go do podpisania nowego kontraktu
  • Nigeryjczyk jest kuszony wielkimi pieniędzmi przez Saudyjczyków

Co zrobi król strzelców Serie A?

Victor Osimhen ma za sobą fantastyczny sezon. Został królem strzelców Serie A i poprowadził Napoli do długo wyczekiwanego mistrzostwa Włoch. Nic więc dziwnego, że błyskawicznie trafił na radary najlepszych klubów w Europie. Chrapkę na niego miały takie ekipy, jak Manchester United, Bayern Monachium czy Paris Saint-Germain.

Właściciel Napoli Aurelio De Laurentiis od samego początku zaznaczał, że szanse na odejście Osimhena są znikome. Żaden z klubów nie był bowiem w stanie sprostać jego wycenie, sięgającej aż 150 milionów euro. W pewnym momencie wydawało się, że przyszłość Nigeryjczyka jest wyjaśniona.

Do walki o niego nieoczekiwanie wkroczyli Saudyjczycy, oferując pieniądze czyniące go jednym z najlepiej opłacanych piłkarzy na całym świecie. Na ten moment Osimhen nie jest zainteresowany wyprowadzką z Europy. Aby zakończyć medialne spekulacje, Napoli przekonuje napastnika do podpisania nowej umowy. Poprzednia propozycja nie była wystarczająco satysfakcjonująca, dlatego pojawiła się nowa. Nigeryjczyk mógłby liczyć na zarobki sięgające dziewięciu milionów euro za sezon gry.

Zobacz również: Powrót po latach? Inter rozważa transfer napastnika Bologny

Komentarze