Ciro Immobile
Ciro Immobile fot. PressFocus

Napoli w dołku, Lazio z przełamaniem

SS Lazio w ostatnim meczu 13. kolejki Serie A pokonało na swoim stadionie 2:0 SSC Napoli. Jednocześnie drużyna spod Wezuwiusza poniosła drugą porażkę z rzędu. Z kolei rzymianie przełamali się po trzech spotkaniach bez wygranej.

SS Lazio do konfrontacji z ekipą z Kampanii przystępowało, chcąc nie tylko przerwać serię trzech spotkań bez wygranej, licząc wszystkie rozgrywki, ale także zbliżyć się do zespołów z czołówki ligowej tabeli. Z kolei Napoli miało plan, aby zrehabilitować się za porażkę z Interem Mediolan (0:1). W wyjściowym składzie Azzurrich znalazł się Piotr Zieliński, który grał na pozycji klasycznej “10”.

Podopieczni Simone Inzaghiego dobrze weszli w spotkanie, obejmując prowadzenie już w dziewiątej minucie, gdy celnym uderzeniem głową wyróżnił się Ciro Immobile. Włoski napastnik zaliczył jednocześnie swoje ósme trafienie w sezonie. W kolejnych fragmentach rywalizacji Lazio mogło podwyższyć swoje prowadzenie, ale zawodziła skuteczność Orłów.

Warte podkreślenia jest jednak to, że nie tylko bramkarz Azzurrich mógł mieć ręce pełne roboty. Kilka razy świetnymi interwencjami popisywał się również Pepe Reina, który zresztą swego czasu z powodzeniem bronił barw teamu z Kampanii. W każdym razie więcej goli w pierwszej odsłonie już nie było, więc na przerwę gospodarze schodzili z jednobramkową zaliczką.

Tymczasem w drugiej połowie spotkania stołeczny team zdołał podwyższyć swoje prowadzenie. Luis Alberto popisał się technicznym uderzenie z prawej nogi, po którym do kapitulacji został zmuszony David Ospina. Piłka została umieszczona w siatce obok prawego słupkami bramki rywali. Do końca zawodów wynik już się nie zmieniła, więc piąta porażka w sezonie Napoli stała się faktem.