Talent Napoli mógł latem trafić do Ligue 1

Khvicha Kvaratskhelia
Khvicha Kvaratskhelia Pressfocus

Khvicha Kvaratskhelia od momentu przenosin do Napoli nie przestaje zaskakiwać. Gruzin mógł jednak latem trafić do zupełnie innego zespołu. Jak zdradzili dziennikarze portalu Nice-Matin, starało się o niego OGC Nice.

  • Napoli latem sprowadziło za 10 milionów z Dinama Batumi Khvichę Kvaratskhelie
  • Gruzin znakomicie wprowadził się do nowej drużyny i szybko stał się ulubieńcem kibiców
  • 21-latek był bliski latem dołączenia do OGC Nice, ale transfer upadł na ostatniej prostej

Napoli zrobiło świetny deal kupując Kvaratskhelie

Latem kilka klubów starało się o transfer utalentowanego Gruzina z Dinama Batumi, o którym szersza publiczność nie słyszała jeszcze zbyt wiele. Khvicha Kvaratskhelia miał kilka ofert, jednak ostatecznie za 10 milionów euro zasili szeregi Napoli. W barwach Błękitnych zdążył już w dziewięciu meczach zanotować cztery trafienia i dwie asysty. 

O sprowadzenie 21-latka latem zabiegał również OGC Nice, a rozmowy z agentami zawodnika były już na zaawansowanym etapie. Jak przekazali dziennikarze Nice-Matin, transfer wysypał się na ostatniej prostej ponieważ z klubem pożegnał się dyrektor sportowy – Julien Fournier, który był zwolennikiem sprowadzenia Gruzina.

– Koniec końców transfer nie wypalił bo z Niceą w trakcie letniego okienka transferowego pożegnał się Julien Fournier. Ten 21-letni talent podpisał wobec tego kontrakt z Napoli, które zapłaciło za niego zaledwie 10 milionów euro. Ta sytuacja pokazuje jaki bałagan panował w tym czasie w OGC Nice – przekazał dziennikarz Nice-Matin, Vincent Menichini

Biorąc pod uwagę to, jak w sezonie 2022/23 prezentują się Napoli i Nicea, Khvicha Kvaratskhelia podjął zdecydowanie dobrą decyzję przenosząc się do Neapolu, gdzie szybko stał się jednym z ulubieńców kibiców.

Komentarze

Comments 2 comments

“Koniec końców transfer nie wypalił bo z Niceą w trakcie letniego okienka transferowego pożegnał się Julien Fournier…”
Przecież Napoli podpisało kontrakt z Gruzinem już w… kwietniu to jakie znaczenie miało, że w letnim okienku odszedł dyrektor z Nicei?

^ Nawet wg mediów wcześniej, gdy sportowcy opuszczali rosyjskie kluby po napaści na Ukrainę. Nasuwa się porównanie jak i za ile komponuje Giuntoli Napoli, wobec kwot i skutków komponowania Juventusu przez niemerytokratyczny zarząd.