Napoli straci latem obrońcę. Menedżer potwierdził odejście

Elseid Hysaj
Elseid Hysaj PressFocus

To już ostatni sezon Elseida Hysaja w barwach Napoli. Menedżer zawodnika potwierdził, że Albańczyk odejdzie z klubu na zasadzie wolnego transferu po zakończonych niepowodzeniem negocjacjach w sprawie przedłużenia kontraktu.

Obecna umowa zawodnika z włoskim klubem wygasa 30 czerwca. Obie strony rozmowy w sprawie jej przedłużenia prowadziły od roku, ale nie udało im się uzyskać porozumienia.

– Hysaj pozostaje bardzo spokojny, pomimo tego, że jego kontrakt dobiega końca. Wie bowiem, że Gennaro Gattuso w niego wierzy – powiedział w rozmowie z Radio Kiss Kiss Mario Giuffredi, który reprezentuje interesy piłkarza.

– Występuje na takim poziomie, jakiego nie osiągnął od czasu, gdy w klubie był Maurizio Sarri. Hysaj udowodnił, że nawet bez nowego kontraktu nie sprawia problemów i po prostu bierze się do pracy. W Serie A jest wielu zawodników, którym kończą się umowy, jak Nikola Maksimović czy Gianluigi Donnarumma, ale nikt nie wątpi w ich zaangażowanie czy profesjonalizm – dodał.

– Po wielu spotkaniach z nieudanymi próbami osiągnięcia porozumienia, jedynym słusznym rozwiązaniem jest zmiana otoczenia i doświadczenie czegoś nowego – powiedział Giuffredi.

27-letni Hysaj do zespołu Napoli trafił latem 2015 roku za pięć milionów euro z Empoli. Od tamtej pory Albańczyk rozegrał w zespole ze Stadio San Paolo 214 spotkań we wszystkich rozgrywkach, zdobywając w nich jednego gola.

Komentarze