“Napoli stać na półfinał Ligi Mistrzów”

SSC Napoli
SSC Napoli PressFocus

Arrigo Sacchi jest kolejną osobistością ze świata wielkiej piłki, która wychwala obecną grę Napoli. Jego zdaniem z taką formą Azzurri mogą awansować nawet do półfinału Ligi Mistrzów.

  • Napoli już zapewniło sobie awans do kolejnej rundy Ligi Mistrzów i jest liderem Serie A
  • Arrigo Sacchi uważa, że Azzurrich stać na awans do półfinału Ligi Mistrzów
  • Napoli w kolejnym meczu ligowym zmierzy się z Bolonią

Znakomity początek sezonu w wykonaniu Napoli

Przed rozpoczęciem sezonu przed Napoli stawiano wiele znaków zapytania. W zespole doszło do kilku zmian personalnych, przez które można było mieć wątpliwości odnośnie sukcesów Azzurrich w kampanii 2022/23. Jak się okazuje, niesłusznie.

Napoli zakwalifikowało się już do 1/8 finału Ligi Mistrzów na dwa mecze przed końcem fazy grupowej, wygrywając wszystkie cztery dotychczasowe pojedynki. Ponadto zespół z Neapolu przewodzi także w tabeli Serie A mając 23 punkty po dziewięciu kolejkach.

– To wspaniały zespół, grają nowoczesną piłkę nożną, atakując i broniąc z 11 graczami – powiedział Sacchi w rozmowie z La Gazzetta dello Sport.

– Czasami czujesz, że mogą grać z zamkniętymi oczami. Odnajdują się tak łatwo na boisku i to jest efekt pracy Spallettiego. Ich chęć zdominowania przeciwnika jest niesamowita. Nie trafia się czterech goli przeciwko Liverpoolowi przez przypadek ani dziesięciu w dwóch meczach z Ajaxem. Ten zespół na to zasłużył. Są bardzo dobrze zbilansowani pod względem technicznym i fizycznym – dodał.

Napoli, to obok Atalanty, jedyne niepokonane zespoły w tym sezonie Serie A. – Jeśli wszyscy pozostaną pokorni i nie przestaną ciężko pracować na boisku, mogą iść na całość. Być może nawet dojdą do półfinału Ligi Mistrzów, jeśli będą mieli nieco szczęście w losowaniu – stwierdził były szkoleniowiec.

Zobacz również: Piotr Zieliński liderem. Chwilo trwaj!

Komentarze