Napoli rusza po nadzieję włoskiej piłki

Tommaso Baldanzi
Tommaso Baldanzi PressFocus

Tommaso Baldanzi nie tylko ma za sobą udany sezon ligowy, ale również był jedną z największych gwiazd Italii młodzieżowych mistrzostw świata. “La Gazzetta dello Sport” w niedzielnym artykule donosi, że pomocnik Empoli zwrócił na siebie uwagę działaczy Napoli, które już rozpoczęło rozmowy z otoczeniem pomocnika, a także jego obecnym klubem

  • Tommaso Baldanzi ma za sobą niezwykle udany rok
  • Utalentowany pomocnik w przyszłym sezonie może grać w Napoli
  • Mistrzowie Włoch rozpoczęli już rozmowy dotyczące transferu

Tommaso Baldanzi zawita na Stadio Diego Armando Maradona?

Z informacji przekazanych przez włoski dziennik “La Gazzetta dello Sport” wynika, że Napoli planuje sprowadzić latem do zespołu Tommaso Baldanziego. Klub spod Wezuwiusza już rozpoczął rozmowy z Empoli, a także otoczeniem utalentowanego pomocnika. Toskańczycy oczekują za swojego zawodnika kwoty w wysokości 15 milionów euro, co jest zachęcającą ceną dla mistrzów Serie A.

Nominalną pozycją Tommaso Baldanziego jest środkowa pomoc. 20-latek preferuje poruszać się oraz operować piłką bliżej bramki przeciwnika, co czyniłoby go zmiennikiem Piotra Zielińskiego. W ubiegłym sezonie Luciano Spalletti miał problem z zastąpieniem Polaka, ponieważ Eljif Elmas preferuje grę na skrzydle.

Tommaso Baldanzi w minionej kampanii Serie A rozegrał 26 spotkań. Czterokrotnie udało mu się wpisać na listę strzelców. Na przestrzeni całych rozgrywek był obok Guglielmo Vicario najlepszym zawodnikiem w szeregach zespołu prowadzonego przez Paolo Zanettiego.

Sprawdź także: Atalanta wyceniła Hojlunda. Gigantyczne pieniądze w grze

Komentarze