Napoli rozczarowało w meczu z Fiorentiną. “To bardzo bolesna porażka”

Luciano Spalletti
Luciano Spalletti fot. PressFocus

SSC Napoli przegrała w niedzielnym starciu 32. kolejki Serie A z Fiorentina (2:3). Wyraźnie przygnębiony po zakończeniu spotkania był szkoleniowiec Azzurrich.

  • SSC Napoli po serii trzech z rzędu zwycięstw w niedzielę opuszczało plac gry na tarczy
  • Podopieczni Luciano Spallettiego przegrali z Fiorentiną
  • Rozczarowania po zakończeniu meczu nie ukrywał trener Azzurrich

Napoli oddaliło się od mistrzostwa

SSC Napoli potwierdziło w niedzielnym starciu ligowym z Fiorentina, że w tym sezonie nie ma walki o mistrzostwo Włoch. To jest po prostu wyścig kulawych żółwi. Azzurri ponieśli w boju z Toskańczykami szóstą porażkę w sezonie, co sprawia, że czwarty Juventus traci do ekipy z Neapolu już tylko cztery oczka.

To bardzo bolesna porażka, która pod wieloma względami jest niezasłużona. Fiorentina grała swoją grę i odniosła zwycięstwo, ale to my lepiej zaczęliśmy spotkanie. Później jednak oddaliśmy kontrolę nad grą rywalowi – mówił Luciano Spalletti przed kamerą DAZN.

W momencie, gdy straciliśmy drugą bramkę, wszystko stało się trudniejsze. Musimy wziąć na siebie część winy za to, co się stało. To wszystko jednak bardzo rozczarowujące – kontynuował Włoch.

Spalletti pozwolił sobie też na kilka słów komentarza na temat postawy Victora Osimhena. – Nie był dzisiaj w najlepszej dyspozycji. Wpływ na to miał fakt, że nie wziął udziału w kilku treningach. Na pewno pod względem fizycznym mógł prezentować się lepiej w pojedynkach z Igorem – rzekł opiekun Azzurrich.

Napoli okazję do rehabilitacji będzie miało już 18 kwietnia, gdy na swoim stadionie zmierzy się z Romą. Starcie zacznie się o 19:00.

Czytaj więcej: Serie A: koszmar Empoli trwa, Inter poszedł za ciosem, Juventus wykorzystał fatalną formę rywali – podsumowanie 32. kolejki

Komentarze