Napoli nie zwalnia, komplet zwycięstw w Lidze Mistrzów

Giovanni Simeone
Giovanni Simeone PressFocus

Napoli po raz kolejny potwierdził wysoką klasę i odniosło piąte zwycięstwo w obecnej edycji Ligi Mistrzów. Przed własną publicznością pewnie 3:0 pokonało Rangers, dzięki czemu zapewniło sobie pierwsze miejsce w grupie.

Napoli idzie jak taran

Świetnie spisujące się w tym sezonie Napoli, zarówno w lidze jak i w europejskich pucharach, wyjście z grupy zapewniło sobie już wcześniej. Do środowego meczu przystępowało z nadzieją na odniesienie piątego zwycięstwa w obecnej edycji Ligi Mistrzów. Trener Luciano Spalletti tym razem postanowił dać odpocząć Piotrowi Zielińskiemu, który rozpoczął mecz na ławce rezerwowych.

Mecz na Stadio Diego Maradona od początku toczył się pod dyktando Napoli, które już po kilkunastu minutach prowadziło 2:0. Pierwsza bramka padła w 11. minucie. Po świetnym dograniu Giovanniego Di Lorenzo z prawego skrzydła, futbolówkę w polu karnym opanował Giovanni Simeone i pewnym uderzeniem nie dał szans bramkarzowi gości.

Pięć minut później Simeone miał na swoim koncie dwa trafienia. Tym razem precyzyjnym zagraniem obsłużył go drugi z bocznych obrońców – Mario Rui. Napastnik Napoli umieścił piłkę w siatce strzałem głową. W 22. minucie bliski zdobycia trzeciego gola był Tanguy Ndombele, po którego strzale zza pola karnego futbolówka trafiła w poprzeczkę. Tuż przed przerwą kontaktowego gola mógł zdobyć Alfredo Morelos, ale z jego strzałem poradził sobie Alex Meret.

W drugiej odsłonie meczu Napoli spokojnie kontrolowało wydarzenia na boisku, a dziesięć minut przed końcem spotkania zdobyło trzeciego gola. Tym razem na listę strzelców wpisał się Leo Ostigard, który wykorzystał podanie Giacomo Raspadoriego.

Wynik 3:0 utrzymał się do końca meczu. Warto odnotować, że na ostatnie siedem minut na murawie pojawił się Piotr Zieliński.