Napoli pyta Arsenal o Salibe

William Saliba
William Saliba PressFocus

Napoli wysłało zapytanie do Arsenalu w sprawie ewentualnego transferu Williama Saliby. Azzurri sondują możliwość sprowadzenia środkowego obrońcy, z uwagi na liczne spekulacje dotyczące możliwego opuszczenia Kampanii przez Koulibaly’ego.

  • Napoli jest zainteresowane pozyskaniem Williama Saliby z Arsenalu
  • Francuz miniony sezon spędził na wypożyczeniu w Marsylli
  • Obrońca jest wyceniany na 30 milionów euro

Azzurri sondują możliwość sprowadzenia dobrze rokującego defensora

21-letni francuski obrońca został wysłany do Ligue 1 zeszłego lata po tym, jak nie zrobił wrażenia na trenerze Mikelu Artecie. Gracz ciężko pracował w tym sezonie, aby udowodnić wszystkim, którzy zwątpili w jego umiejętności, że nie mają racji. Obecnie po znakomitym sezonie na wypożyczeniu w Olympique Marsylii wygląda na jednego z najbardziej ekscytujących zawodników na rynku transferowym tego lata.

Jak donosi prasa, Napoli wykonało pierwszy ruch i wysłało zapytanie do Arsenalu w sprawie ewentualnego transferu. Chociaż są wielkimi fanami Francuza taki ruch nie będzie tani, a szacowana wartość rynkowa Saliby wynosi około 30 milionów euro.

W tym sezonie Saliba zaliczył 52 występy we wszystkich rozgrywkach – łącznie 4675 minut. W tym czasie pomógł Marsylii zachować 20 czystych kont, udowadniając, że jest silnym obrońcą z dużym potencjałem dalszego rozwoju.

Obecnie najbardziej prawdopodobną opcją jest to, że zWilliam Saliba latem wróci do Arsenalu i w następnym sezonie będzie grał dla zespołu z Emirates Stadium. Z Kanonierami ma ważny kontrakt do czerwca 2024 roku, dlatego angielski klub nie musi obawiać się o stratę tak dobrze rokującego gracza na zasadzie darmowego transferu.

Zobacz również: Juventus oferuje Atletico ponad połowę niższą ofertę za Moratę

Komentarze