Napoli wytypowało głównego kandydata na posadę trenera

Luis Enrique
Luis Enrique Imago/Jose Breton

Luciano Spaletti niemal na pewno latem rozstanie się z Napoli. Media wskazały głównego kandydata do objęcia sterów mistrza Włoch. Według Corriere dello Sport jest nim Luis Enrique. 

  • Luciano Spaletti wraz z końcem sezonu rozstanie się z Napoli
  • Mistrz Włoch usilnie poszukuje jego następcy
  • Głównym kandydatem do objęcia posady szkoleniowca Błękitnych jest Luis Enrique

Luis Enrique wkrótce pozna propozycję Napoli

Nieporozumienia i pogarszające się relacje doprowadziły do poważnego rozłamu w sztabie Napoli. W jego wyniku Luciano Spaletti zdecydował się na rozstanie z drużyną. Oficjalnie Włoch nazwał to potrzebą odpoczynku, jednak media nie mają wątpliwości, że wpływ na jego decyzję miał konflikt z właścicielem Błękitnych

Działacze intensywnie pracują nad znalezieniem zastępstwa dla szkoleniowca. Według doniesień mediów, głównym kandydatem jest Luis Enrique. Dziennikarze Corriere dello Sport zdradzili, że klub przygotował dla niego atrakcyjną ofertę.

Hiszpan pozostaje bez pracy, odkąd rozstał się z reprezentacją Hiszpanii. Mistrz Włoch jest gotowy złożyć trenerowi ofertę dwuletniej umowy z pensją na poziomie 10 milionów euro. Błękitni nie mogą jednak zwlekać, bo o zatrudnienie szkoleniowca zabiega wiele topowych klubów. Oprócz Napoli jest to przede wszystkim Paris-Saint Germain.

Komentarze