Napoli doceni bramkarza. Nowa umowa o krok

Alex Meret
Alex Meret PressFocus

Corriere dello Sport donosi, że Napoli doszło do porozumienia z reprezentantami Alexa Mereta. Na mocy nowej umowy bramkarz pozostanie w Neapolu przez trzy kolejne sezony.

  • Latem Napoli starało się kupić nowego bramkarza. Spekulowano o Keylorze Navasie czy Kepie Arrizabaladze
  • Ostatecznie numerem jeden został Alex Meret i prezentuje dobrą formę
  • Partenopei niebawem ogłoszą przedłużenie umowy z golkiperem, na mocy której zostanie w Neapolu przez kolejne trzy lata

Meret wykorzystał szansę. Teraz dostanie nowy kontrakt

Jeszcze latem żaden fan Napoli nie spodziewał się, że tak będzie prezentować się sytuacja w bramce ich ukochanej drużyny. Jednym z głównych celów klubu na minione okienko było dla Partenopei sprowadzenie nowego, klasowego bramkarza. Włosi długo negocjowali z Keylorem Navasem, pojawił się też temat Kepy Arrizabalagi. Ostatecznie pozyskali jedynie Salvatore Sirigu, ale jasne było, iż nie będzie on realnym kandydatem do gry w pierwszym składzie.

Alex Meret w minionym sezonie również nie był podstawowym wyborem dla Luciano Spallettiego. Łącznie uzbierał zaledwie siedem meczów w Serie A i kolejnych osiem w pucharach. Agent Włocha groził neapolitańczykom, że jego klient postara się o odejście z zespołu. Sytuacja jednak się odwróciła. W obliczu braku wzmocnień na tę pozycję Meret wskoczył między słupki i prezentuje równą, wysoką formę. Jako, że jego umowa obowiązuje jedynie do końca sezonu, Partenopei postanowili jak najszybciej przedłużyć współpracę.

Corriere dello Sport donosi, że agent golkipera doszedł już do porozumienia z klubem. Na mocy nowego kontraktu dwukrotny reprezentant Włoch pozostanie w Neapolu na kolejne trzy lata.

Meret rozegrał w tym sezonie już dziewięć meczów we wszystkich rozgrywkach. Czterokrotnie zachował czyste konto.

Czytaj więcej: Tottenham zdecydowany na wykupienie reprezentanta Szwecji z Juventusu.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze