Dyrektor Napoli potwierdza negocjacje z Polakiem

Bartosz Bereszyński
Bartosz Bereszyński fot. PressFocus

Nie ustają negocjacje Napoli z Sampdorią w sprawie transferu Bartosza Bereszyńskiego. O postępach w rozmowach opowiedział dyrektor lidera Serie A Cristiano Giuntoli.

  • Bartosz Bereszyński zbliża się do Napoli
  • Trwające negocjacje potwierdził dyrektor neapolitańczyków
  • Po transferze Polak będzie miał ogromne szanse na mistrzostwo Włoch

Bereszyński nagrodzony po dobrym mundialu

Bartosz Bereszyński ma za sobą udane występy na mistrzostwach świata w Katarze, w których był jedną z najjaśniejszych postaci “Biało-Czerwonych”. Kibice obawiali się o jego dyspozycję, a tymczasem defensor Sampdorii pokazał, że stać go na grę na najwyższym poziomie.

Teraz Polak zbiera owoce swojej pracy, czyli dobrej gry na mundialu. Już w trakcie mistrzostw w przestrzeni medialnej pojawiły się doniesienia o jego potencjalnym transferze do czołowej ekipy Serie A. Wówczas mówiono o AS Romie, gdzie miałby zasilić pozycję wahadłowego.

Nie jest tajemnicą, że Bereszyński lepiej spisuje się na boku obrony, dlatego ta informacja nie była dla niego szczególnie korzystna. Do walki o reprezentanta Polski włączyło się natomiast także Napoli, które pozostaje faworytem do pozyskania go już tej zimy.

Neapolitańczycy wciąż negocjują z Sampdorią warunki transferu. Potwierdził to dyrektor klubu Cristiano Giuntoli. Mówi się, że transakcja ma zostać przeprowadzona na zasadach wypożyczenia z opcją wykupu, zaś do Sampdorii powędrowałby Alessandro Zanioli.

Lider Serie A poszukuje zawodnika, który docelowo miałby pełnić rolę zmiennika, a w momentach krytycznych może pomóc swoim doświadczeniem. Bereszyński wydaje się więc do tego idealnym kandydatem. Jeśli Polakowi uda się sfinalizować przeprowadzkę do Neapolu, będzie miał ogromne szanse na zdobycie mistrzostwa Włoch.

Zobacz również: Milik trafił z rzutu wolnego, Inter zmniejszył stratę do czołówki [WIDEO]

Komentarze