Napoli ponownie bez kapitana

Lorenzo Insigne
Lorenzo Insigne fot. PressFocus

Kapitan Napoli Lorenzo Insigne może być wyłączony z gry na trzy najbliższe tygodnie. Powodem jest kontuzja uda, której nabawił się 29-letni zawodnik.

Czytaj dalej…

Jeden z liderów drużyny prowadzonej przez Gennaro Gattuso urazu nabawił się podczas pierwszej połowy czwartkowego spotkania Ligi Europy z Realem Sociedad, które zakończyło się skromną wygraną Napoli 1:0. Już w 22. minucie na placu gry zastąpił go Meksykanin Hirving Lozano.

Gattuso po zakończeniu meczu wyrażał nadzieję, że kontuzja nie jest tak poważna, jak ta, z którą zmagał się już wcześniej. – Lorenzo powiedział mi, że natężenie bólu nie było takie samo, jakie odczuwał za ostatnim razem. Mamy więc nadzieję, że to nic poważnego – powiedział Gattuso, cytowany przez Football Italia.

Kolejna kontuzja kapitana Napoli

Insigne podobnego urazu nabawił się już podczas wrześniowego spotkania z Genoą i był wyłączony z gry na 20 dni, co nie pozwoliło mu na występ w dwóch spotkaniach. Il Matino informuje jednak, że skrzydłowy prawdopodobnie doznał naciągnięcia mięśnia, co jeśli potwierdzą szczegółowe badania, wyłączy go z występów na okres od dwóch do trzech tygodni. Badania zostały zaplanowane na piątek.

W obecnym sezonie Insigne, biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki, wystąpił w pięciu meczach, zdobywając w nich dwie bramki. Jego kontuzja to poważny problem dla trenera Gennaro Gattuso, bowiem 29-latek, który występuje z kapitańską opaską na ramieniu, jest jednym z kluczowych zawodników jego drużyny

Insigne w Neapolu występuje od sezonu 2012/13. Na swoim koncie ma 354 występy w klubie ze Stadio San Paolo, w których zdobył 92 bramki i dołożył 74 asyst. Jego kontrakt obowiązuje do 30 czerwca 2021 roku

Komentarze