Napoli pokonało Torino, Juventus wyprzedzony

Victor Osimhen
Victor Osimhen Pressfocus

Torino przegrało z Napoli 0:2 (0:2) w meczu 33. kolejki Serie A. Goście dzięki zwycięstwu wyprzedzili w tabeli Juventus i są na miejscu, gwarantującym grę w Lidze Mistrzów. Piotr Zieliński grał godzinę, a Karol Linetty w 57. minucie pojawił się na placu gry.

W pierwszej połowie lepiej radzili sobie piłkarze Napoli. Goście wyprowadzili dwa szybkie ciosy. W 11. minucie podanie od Di Lorenzo otrzymał Bakayoko. Francuz popisał się indywidualną akcją i po uderzeniu zza pola karnego w stronę dalszego słupka dał swojej drużynie prowadzenie. Dla pomocnika był to dopiero drugi gol w sezonie.

Dwie minuty później goście podwyższyli prowadzenie. Do siatki trafił letni transfer Napoli – Osimhen. Napastnik już od połowy boiska miał sytuację sam na sam i miał dużo czasu, aby zastanowić się jak wykończyć akcję. Został dogoniony przez defensora, ale w ostatniej chwili posłał lekką piłkę obok bramkarza i wpisał się na listę strzelców.

Jedyną dobrą okazję Torino miało w 38. minucie. Strzał Verdiego został obroniony jednak przez Mereta. Chwilę później szansę na zdobycie gola miał Piotr Zieliński, ale trafił w słupek. Wynik do przerwy to 0:2

W drugiej części spotkania Napoli również było lepszą drużyną. Oba kluby miały jednak swoje okazje, ale dobrze interweniowali bramkarze, a niektórym piłkarzom brakowało szczęścia. W 61. minucie bramkę prawie zdobył Insigne, ale strzał Włocha trafił w słupek. Piotr Zieliński zszedł z boiska po godzinie gry. Natomiast Karol Linetty pojawił się na placu gry w 57. minucie.

Napoli wyprzedziło Juventus i na ten moment to drużyna Piotra Zielińskiego kwalifikuje się do gry w Lidze Mistrzów. Torino wciąż ma tyle samo punktów co będące w strefie spadkowej Benevento.