Napoli pojęło decyzję ws. przyszłości Simeone

Giovanni Simeone
Giovanni Simeone PressFocus

Giovanni Simeone już udowodnił, że jest przydatną częścią składu Napoli. Zawodnik mimo, iż przede wszystkim jest rezerwowym to pokazał, że można na niego liczyć. Według włoskich mediów Azzurri podjęli już decyzję w sprawie jego przyszłości.

  • Simeone zostanie w Napoli na dłużej
  • Azzurri po sezonie wykupią napastnika za 12 mln euro
  • Napoli chce skorzystać z klauzuli wykupu, mimo braku obowiażku

Napoli po sezonie wykupi Simeone z Hellasu

27-letni argentyński napastnik dołączył do Napoli z Hellasu Werona zeszłego lata w ramach wypożyczenie za kwotę 3,5 miliona euro. Napoli ma możliwość opcji wykupu za 12 milionów euro.

Simeone został wyznaczony do roli rezerwowego napastnika w składzie Luciano Spallettiego, zastępując w razie potrzeby Victora Osimhena lub Giovanniego Raspadoriego. W tym sezonie strzelił osiem goli podczas 533 minut gry we wszystkich rozgrywkach.

Jak donosi La Gazzetta dello Sport, Simeone zrobił dobre wrażenie na Napoli, a klub planuje latem aktywować jego opcję wykupu za 12 milionów euro, ponieważ mało prawdopodobne jest spełnienie warunków, które uczyniłyby ją obowiązkową.

Pierwszy z nich to kwalifikacji do Ligi Mistrzów. Na tym etapie sezonu wydaje się, że ten warunek zostanie niemalże na pewno spełniony. Drugi to strzelenie przez Simeone 20 goli w Serie A. Obecnie napastnik ma ich na swoim koncie trzy i raczej trudno spodziewać się, aby w drugiej połowie sezonu zdołał osiągnąć ten wynik.

Zobacz również: Miretti kontuzjowany. Juventus wydał oświadczenie

Komentarze